Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

ADIM ADIM | Yurtdışı Yaz Okulları & Yaz Kampları

1.Adım: Karar Aşaması

Tanıtım broşürümüzden ve web sitemizden, Yaz Okulları & Yaz Kampları seçeneklerimizi inceleyerek, ICEP WORLD eğitim danışmanlarından aldığınız bilgi ve tavsiyeler doğrultusunda eğitim alacağınız okulu seçin.

 

2.Adım: Kayıt Aşamassı

Son Kayıt Tarihi: Program başlangıç tarihinden 60 gün önce

Erken Kayıt Olmak Neden Çok Önemlidir?
 • Kayıt kabul işlemlerinin sonuçlanması, vize başvuru evraklarının hazırlanması ve vize başvuru işlemleri belli bir süreyi kapsamaktadır. Programa erken kayıt olmak işlemlerinizin çok daha sağlıklı yürümesine olanak sağlar.
 • YAZ OKULLARI & YAZ KAMPLARI programlarına gösterilen yoğun ilgi, okul kontenjanlarının çok erken tarihlerde dolmasına neden olabilmektedir. Programa erken kayıt olmak, okul kontenjanları ile ilgili sıkıntı yaşamadan, işlemlerinizin başlatılmasına olanak sağlar.
 • Özellikle yaz döneminde yurtdışı seyahatlerine ilginin artması; uçak bileti temininde ve fiyatlarında ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Ayrıca havayolu şirketleri biletlerini erken tarihlerde satabilmek için giderek artan bir fiyat politikası uygulamaktadır. Programa erken kayıt olmak; uçak biletinizi sıkıntı yaşamadan, ekonomik olarak temin edebilmenize olanak sağlar.

Programa Kayıt Olmak İçin
 • Size verilecek olan başvuru formunu ve sözleşmeyi doldurup imzalayın.
 • Seçtiğiniz Yaz Okulu & Yaz Kampı programınızın ön kayıt ücretini ICEP WORLD’e ödeyin.
 • Doldurduğunuz başvuru formunu, sözleşmeyi, pasaportunuzun fotokopisini ve 2 adet vesikalık fotoğrafınızı ICEP WORLD’e teslim edin.

 

3.Adım: Uçuş Rezervasyonu

ICEP WORLD eğitim danışmanları mevcut olan en ekonomik gidiş - dönüş uçak biletini almanız için size gerekli desteği sağlayacaktır.
Programınızın konaklama süresi; program başlangıç tarihinden 1 gün öncesindeki Pazar günü başlamakta, eğitiminizin bitiş tarihinden 1 gün sonraki Cumartesi günü sona ermektedir. Buna göre; gidiş biletinizi program başlangıç tarihinden 1 gün öncesine, dönüş biletinizi program bitiş tarihinden 1 gün sonrasına almanız gerekmektedir.

Dikkat: Uçak biletiniz, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra alınmaktadır. Uçak biletinizin ücreti, rezerve edildiği gün belli olur; ancak bu fiyattan yararlanabilmeniz için, size verilen opsiyon tarihine kadar biletinizi satın almış olmanız gerekir. Biletinizin opsiyonlu kesim tarihini kaçırmamak için, vize bavşuru hazırlıklarınızı mümkün olduğunca erken bitirmeye çalışmalısınız.

 

4.Adım: Vize Başvuru İşlmeleri

ICEP WORLD eğitim danışmanları tarafından size “Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar” listesi verilecektir.

Vize başvuru evrakları 3 aşamadan oluşmaktadır:
 • Hazırlamanız gereken şahsi evraklar (hazırlanması 3-7 gün sürmektedir.)
 • Okuldan gelecek kayıt kabul evrakları (gelmesi 3-7 gün sürmektedir.)
 • Danışmanınızın düzenleyeceği evraklar (tüm evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanmasından sonra, 5-7 gün içinde düzenlenecektir.)

Bu aşamada sizden şahsi evraklarınızı en kısa sürede hazırlamanız istenecektir. Okulun göndereceği kayıt kabul evraklarınız ICEP WORLD’e ulaştığında, hazırladığınız şahsi evrakların kontrolü için, danışmanınız sizinle irtibata geçecektir.
Tüm evraklarınız hazır olduğunda, danışmanınız tarafından konsolosluktan vize başvurunuz için randevunuz alınacak ve vize başvuru dosyanız hazırlanıp, size eksiksiz olarak teslim edilecektir.
Vize başvuru evraklarının eksiksiz tamamlanmasından sonra, randevunun alınması ve başvurunun sonuçlanması ortalama 2-4 haftadır.

 

5.Adım: Program Ücretinin Ödenemesi

Vize başvurunuzun onaylanmasından sonra en geç 3 iş günü içinde kalan program ücretini ödemeniz gerekmektedir.

 

6.Adım: Karşılama ve Uğurlama

Havaalanı karşılama ve uğurlama organizasyonunuz okul yetkilileri tarafından gerçekleştirilecektir.
 • Okulların havaalanı karşılama ve uğurlama organizasyonları mesai saatleri içinde yapılmaktadır. Bu sebeple gideceğiniz ülkeye varış saatiniz; o ülkenin mesai saatleri içinde olmalıdır.
 • Uçak biletinizi satın aldıktan sonra; uçuş tarihini, uçuş numarasını, uçağın ineceği havalimanını ve iniş saatini ICEP WORLD eğitim danışmanınıza mutlaka bildirin.

 

7.Adım: Uyum Eğitimi ve Seyahat Öncesi Hazırlık

ICEP WORLD eğitim danışmanlarınız tarafından verilen uyum eğitiminin amacı; olası kültür şokuna sizi hazırlamak ve gideceğiniz ülkedeki pasaport / vize kontrol işlemleri, iklim, sağlık, ulaşım, yasal işlemler, yanınızda götürmeniz gerekenler vb. konular hakkında sizi bilgilendirmektir.

 

8.Adım: Eğitim Süresince Destek

ICEP WORLD’ten alacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti, eğitim sürenizce de devam edecektir. Yurtdışında iken profesyonel desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an, ICEP WORLD’ün güvenilir desteğini yanınızda bulacaksınız.
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.