Başvuru Koşulları | Seminer DavetiyesiECAA -Ankara Antlaşması

ankara antlaşması(ECAA) Ankara Antlaşması, İngilizce adıyla European Community Association Agreement (Avrupa Topluluğu İşbirliği Anlaşması)'nın kısaltılmış adıdır. ECAA Vizesi, ya da daha yaygın bilinen adıyla Ankara Antlaşması vizesi, Avrupa Birliği ile işbirliği anlaşması imzalamış olan ülkelerin vatandaşlarına, İngiltere tarafından verilen iş kurma izni vizesidir.

Normal koşullarda Ankara Antlaşması vizesi, sadece Romanya, Bulgaristan ve Türkiye vatandaşlarına yöneliktir. Ancak, Romanya ve Bulgaristan Avrupa Birliği'ne dahil olduğu için, şu anda bu vize pratikte sadece Türk Vatandaşlarını kapsamaktadır.

Ankara Antlaşması vizesi, başvuru sahibine, İngiltere'de yaşama ve kendi işinde çalışma izni sağlar. Bunun gerçekleşmesi için, başvuru sahibinin, kendi namına herhangi bir işi yapıyor olması gerekir. Bu iş, herhangi bir ölçekte hatta seyyar pazarlamacılık, çocuk bakıcılığı, özel öğretmenlik veya temizlikçilik gibi çok küçük bir ölçekte dahi olabilir. Burada önemli olan, başvuru sahibinin kendi işini yapıyor ve bu işten kendine yetecek kadar para kazanıyor olmasıdır.

Avrupa Birliği'ne dâhil olana kadar Romanya ve Bulgaristan'dan on binlerce kişi, Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere'ye giriş yapmıştır. Aynı şekilde, İngiltere'de yasal bir vize ile bulunan binlerce Türk Vatandaşı da Ankara Anlaşması vizesi sayesinde kendi işlerini kurmuş, yüzlercesi de Ankara Antlaşması sayesinde süresiz oturum ve çalışma iznine kavuşmuştur.

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.