Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Work & Travel Programı'nda Karşılaşabileceğiniz Bazı Zorluklar

Kültür Şoku

work and travel, wat zorluklar, kultur sokuKültür şoku, Amerika’daki ilk günlerinizde yaşayacağınız kaçınılmaz bir gerçektir. Bu dönemde; gözlem yapmalı, soğukkanlı olmalı, uyum göstermeye çalışmalı ve çevrenizde kültür şokunun etkisiyle agresif davranışlarda bulunan arkadaşlarınızın yanında olarak bu durumu atlatmalarına yardımcı olmalısınız.

Amerika’daki ortamınızdan, ancak belli bir uyum sürecini atlattıktan sonra, keyif alabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın ve lütfen sabırlı olun.

Konaklama

Çalışacağınız işletmeyi seçme aşamasında, iş detaylarında konaklayacağınız yerin genel özellikleri anlatılmaktadır. Konaklayacağınız yerlerde, yıldızlı otel veya kendi evinizdeki rahatlığı bulamayabilirsiniz. Ancak konaklayacağınız yerlerde sizlere, standartları belli bir konfor sunulacaktır.

Toplu Ulaşım

Genel refah düzeyinin yüksek, araba ve benzin fiyatlarının ise oldukça düşük olmasından dolayı, Amerika’da hemen her bireyin özel bir otomobili bulunmaktadır. Bu durum, Amerika’da karayolu toplu taşıma sisteminin gelişmesini engellemektedir.

Yemek

Amerika’daki yemek kültürü genel olarak hazır ve çabuk yiyecekler üzerine kurulu olduğundan, Amerika’ya gidenler bu konuda sıkıntı yaşayabilmektedir. Eğer yemek yapma konusunda beceriniz yoksa, bulunduğunuz bölgedeki Türk restoranlarını araştırmanızı tavsiye ederiz.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.