Work and Travel Program Koordnatörü
Gülcan POTUKOĞLU

gulcan potukoglu

WORK AND TRAVEL programı ile Amerika’da hem ülkemizi ve kültürümüzü tanıtacak bir elçi olacak, hem de başka kültürleri gözlemleme ve bunlar hakkında fikir edinme imkanı bulacaksınız. Aynı zamanda, alışkın olduğunuz hayat tarzından uzaklaşacağınız için kültür şoku kavramıyla da tanışacaksınız.

Genç arkadaşlarımız, kültür şokuyla karşılaştıklarında genel olarak iki farklı yaklaşım içinde olurlar. Birçok arkadaşımız içinde bulunduğu kültürün farklı bir kültür olduğunu kabul eder ve bundan yeni şeyler öğrenmeye çabalarken, bazı arkadaşlarımız ise bu farklılıkları eleştirirler. Kültür farklılıklarını kendi iç dinamikleriyle kabullenmek, iyi ve kötü yanlarını görmek fakat bunları değiştirmeye çalışmadan bunlarla uyum içerisinde yaşamayı öğrenmek çok önemlidir. Bundan dolayı Amerika’da yaşayacağınız iyi-kötü her deneyimin bir tür öğrenme süreci olduğunu kabullenmek size büyük faydalar sağlayacaktır.

Amerika’da bulunmanın size sağladığı yararları, siz Amerika’da bulunurken değil, program sonunda Türkiye’ye döndükten sonra anlayabileceksiniz. 70 milyonluk nüfusumuz içinde kaç kişinin yabancı bir ülkeyi görme şansı bulabildiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.

Amerika’da yaşayacağınız deneyimin muhteşem anılarla dolu, yararlı ve huzurlu geçmesi dileğiyle…

 

Siz farklısınız! Çünkü siz ICEP WORLD'ü seçtiniz.

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.