Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Uçak Bileti

wat ucak bileti Work and Travel'da uçak bileti programın genel tutarını en çok değiştiren faktörlerdendir. Amerika Birleşik Devletleri yüz ölçümü olarak çok geniş bir yapıya sahip olduğundan uçak biletinin ücreti çokça değişkenlik gösterir. Coğrafi olarak Türkiye ABD' nin doğu kıyısına daha yakındır. Bu yüzden de doğu kısmına alınan biletler batıya göre daha uygun çıkmaktadır.
Work & Travel için uçak bileti ABD vizesi basıldıktan sonra alınıyor. Bu yüzden öğrenciler vizeye ne kadar erken gider ve işlemlerini hallederlerse uçak biletini de o kadar erken ve ucuza alabiliyorlar. Uçak biletleri turizm acenteleri aracılığı ile alınmaktadır. ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi olarak ortak çalışma içinde olduğumuz acente aracılığı ile biz de öğrencilerimize en uygun bilet rezervasyonlarını yapmakta ve bu opsiyonları öğrencilerimize sunmaktayız. Öğrencilerin güvenilir ve kolay erişilebilir bir acente aracılığı ile bilet almaları büyük bir öneme sahiptir. Çünkü öğrencilerin birçoğu dönüş biletlerini seyahat planlarına göre değişmektedir. O yüzden kolay ulaşabilecekleri bir acenta ile bilet almaları sonraki işlemleri için önem arz edecektir.


Work and Travel için bilet alacak öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktalar şunlardır:


  • ABD'de gideceiğiniz işletme için varılabilecek en yakın havaalanını iş detaylarınızdan öğreniniz.
  • Alacağınız uçak biletinde bineceginiz ve ineceginiz (aktarmalar yapılırken de dahil) havaalanları kontrol ediniz. Çünkü bazı acentalar ucuz ucak bileti satmak amacıyla aktarma yapılacak ülkelerde farklı havaalanlarına indirip farklı havaalanlarından bindirebilirler. Bu da size ekstra vize hazırlıgı islemi gerektirebilir.
  • ABD' ye uçacak kimseler için çoğu ülkelerde transit vize gerekmemektedir ancak yine de emin olmak adına bilet acentanızdan bu durumu kontrol ediniz.
  • Aktarması bulunan biletlerde aktarma süreleri önemle incelenmelidir ve min. Bir aktarma süresi 2 saat olmalıdır.
  • Öğrenciler ABD'de ilk iniş yapacakları yerde gümrük çıkış işlemlerini yapacaklarından dolayı bagaj alımlarını yapmak zorundadırlar. Başka bir uçuşları var ise bundan sonra tekrar check in işlemi yapmalıdırlar..
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.