Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Sevgili Öğrenciler

Dünyada etkin olan Amerikan kültürünü; her yönüyle tanıyıp, onların günlük hayatına yakından tanık olmak için
Work & Travel programı, üniversite öğrencilerine yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Work & Travel programı ile Amerika’da iş hayatının ve günlük hayatın tam ortasında, en az 3 ay boyunca yerinizi alır, İngilizcenizi pratik etmenin yanında eşsiz deneyimler elde edersiniz.


ANCAK; Work and Travel programı
herkesin başarabileceği bir program değildir

Daha önce iş tecrübesi ve farklı bir ortamda yaşama deneyimi olmayan biri için, yabancı bir ülkede, aileden ve alışkın olunan bir çevreden uzakta çalışmak ve yaşamak çok zordur.
Work and Trawel programına katılarak, Amerika'da bir işverenin yanında ciddi bir şekilde çalışacağınızı ve bunun getirdiği zorluklara karşı, kendi ayaklarınız üzerinde durmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

Kendinizi programa iyi hazırlamaz, programın gereklerini yerine getirmez veya size doğruları anlatan ve karşılaşacağınız güçlüklerden bahseden deneyimli bir acente yerine, akılların çok ötesinde hayali vaatlerde bulunan deneyimsiz bir acenteyi seçerseniz, büyük umutlarla başlayacak Amerika rüyasını kolaylıkla bir kabusa çevirebilirsiniz.


Deneyimsiz acentelere dikkat!

Son yıllarda Türkiye’de “Yurtdışı Eğitim Sektörü”nde kontrolsüz bir patlama yaşanmakta ve rekabeti arttırmaktadır. Acenteler arasında rekabet öylesine artmış durumdadır ki, alt yapıdan yoksun birçok acente, piyasada tutunabilmek uğruna, gerçekleştiremeyecekleri vaatlerde bulunmakta; Work n Travel programı hakkında gerçek dışı bilgiler vermektedir.

Genellikle, büyük ve köklü firmaların bünyesinde daha önce görev almış ya da 1-2 defa Work & Travel programına katılarak kendilerini “Work and Travel uzmanı” olarak tanıtan kişilerin kurdukları bu acentelerin, aslında Türk öğrencilere eşsiz fırsatlar sunan Work and Travel programı için, en büyük tehlike olduğunu lütfen unutmayın.


faik özcan, work and travel, yurtdisi egitimSaygılarımla,
M. Faik ÖZCAN
Genel Koordinatör
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.