Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Work and Travel Oryantasyonun Önemi

oryantasyon wat Work and Travel programında işinizle eşleştiniz, vizeniz basıldı ve uçak biletinizi aldınız.. Programa başlamak için herşeyin tamam olduğunu düşünüyorsunuz, ancak yanılıyorsunuz.

Oryantasyon (uyum), Work and Travel programının belki de en önemli kısımlarından birisidir. Öğrencinin işi cok iyi olabilir, J1 vizesini de çok rahat almış olabilir fakat programın özünü sadece gezmek olarak algılayan bir öğrencinin ABD’ye vardığı zaman sıkıntılar çekmesi çok muhtemeldir. Aynı zamanda Amerika ile ilgili geniş bir bilgiye sahip olmadan gidildiği zaman oradaki kültüre hızla alışmanın çok mümkün olmayacağı da aşikardır. Oysa Work and Travel öğrencisi programdan önce Amerika kültürünü, yaşayış biçimini, çalışma koşullarını ne kadar iyi bilirse Work and Travel’a adaptasyonu da bir o kadar kolaylaşacaktır. Öğrenci bu sayede program başlangıcında sıkça görülebilen kültür şokunu bir an önce üzerinden atabilecek ve böylece güzel ve eğlenceli bir programın başlangıcını yapmış olacaktır. Programın başında ülkeye ve çalışma hayatına adaptasyonda zorluk çekip bunu uzun süre üzerinden atamayan öğrencilerin, programdan yeterince keyif alamayıp,sorun yaşayacagı bilinmektedir. İşte bu sebepten dolayı öğrencinin program öncesi Amerika ile ilgili çok geniş bir bilgiye sahip olması, programın ona neler katacağını ve Amerikalı işverenin Work and Travel öğrencisinden ne gibi sorumluluklar beklediğini verilen Amerika oryantasyon eğitimleriyle iyi öğrenmesi, sorunsuz,başarılı ve amacına uygun bir WAT geçirmesi ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim'in temel görevidir.


Bu oryantasyon konularını ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim'in size ileteceği dökümanlarda fazlaca bulabileceksiniz.Ayrıca Work & Travel danışmanınız; Amerika için gerekli bilgilerin yanı sıra,pratik bilgiler; Work and Travell’da araba kiralama, Work and Travel’da araba satın alma, Work and Travel‘da banka hesabı açma, Work and Travel’da vergi kesintileri ayrıca Amerika’da alışveriş, Amerika turları, eyalet bilgileri gibi konularda çalışma sonrası Travel (gezi)kısmında öğrenci için yol gösterici bilgiler verecek ve programa katılan öğrencilerimiz için Amerika macerası o kadar renkli geçecek, ICEP WORLD tecrübesini ve farkını bir kez daha anlayacaksınız..
   
 "Gitmeden önce düşündüklerinzden çok daha farklı şeyler tecrübe edebileceğiniz,bazen zorlasada fırsatları değerlendirdiğiniz zaman çok yer gezip,görüp,eğlenip,ingilizcenizi geliştirip para da kazanabileceğiniz bir program."

Emrecan Bilir
Anadolu Üniversitesi Kimya Müh.
 
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.