Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Work and Travel Programı'nda Neden ICEP WORLD?

Sadece Türkiye’nin Değil,

Avrupa’nın En Büyük Yurtdışı Eğitim Kurumlarından Birisi

yurtdışı eğitim1986 yılında kurulan ICEP WORLD, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Denizli ofislerine ek olarak Amerika ve Avrupa’daki kendine ait ofisleri ile sadece Türkiye’nin değil, Avrupa’nın da en büyük yurtdışı eğitim kurumlarından biridir.

Kayıt işlemlerinize başladığınız dönemden itibaren tüm WORK AND TRAVEL programı süresince ve vize başvuru aşamalarınızda ICEP WORLD tecrübesini ve farkını yanınızda hissedeceksiniz!


Resmi WORK AND TRAVEL Sponsoru

ICEP WORLD USA
ICEP WORLD, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yetkilendirdiği resmi WORK AND TRAVEL sponsorudur. ICEP WORLD bu yetkiye sahip Türkiye’deki tek kuruluştur.


İstikrarlı, Bilinen ve Güvenli İşyerlerine Yerleştirme

ICEP WORLD Amerika’nın en seçkin iş portföyüne sahiptir ve geçtiğimiz yıllarda aynı işletmelere birçok Türk öğrenciyi göndermiştir. ICEP WORLD portföyünde bulunan bu işletmelerde katılımcı memnuniyeti üst düzeydedir.


Bizim Değil, Sizin İstediğiniz İş

ICEP WORLD, birbirinden farklı program seçenekleri sunarak, katılımcıları öncelikle, tercih ettikleri işletmelere yerleştirmeye çalışır..


Kendi Job Fair’ini (İş Fuarını) Kendisi Düzenler, İşverenlerle Yüz Yüze Görüşmenize Olanak Sağlar

ICEP WORLD Türkiye’de başka hiçbir WORK AND TRAVEL acentesiyle ortak hareket etmeden, tek başına düzenlediği Job Fair – TURKEY organizasyonu ile istediğiniz işletmelerin işverenleri ile Türkiye’de yüz yüze görüşme yapmanıza olanak sağlar.


Uzman Bir Kadro

Alanında son derece tecrübeli personelleri ile katılımcıları doğru bilgiler ile programa hazırlar.


Sorunsuz Bir Vize ve Ücretsiz Pasaport

ICEP WORLD, vize başvuru dosyanızı sizin adınıza düzenler, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için sizi eksiksiz olarak başvuruya hazırlar ve harç ücreti ödemeden pasaport çıkartmanıza yardımcı olur.


Ücretsiz İletişim

0 800’lü ücretsiz telefon hattı ile Amerika’da kaldığınız süre boyunca ICEP WORLD’ün Türkiye ve Amerika ofisleri ile iletişiminize olanak sağlar.

Türkiye’de Oryantasyon
ICEP WORLD’de öğrenci memnuniyet oranının diğer acentelere göre daha yüksek olmasının en önemli nedenlerinden biride, katılımcılarını, Amerika’ya gitmeden önce programa iyi bir şekilde hazırlaması ve geniş kapsamlı uyum eğitimlerine tabii tutmasıdır.


Amerika’da Oryantasyon

ICEP WORLD dileyen katılımcılarına, Chicago’da resmi görevliler eşliğinde, kapsamlı bir “Amerika içi uyum eğitimi” organize eder. Uyum eğitimine katılanlara, ücretsiz sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilir ve bir gece ücretsiz konaklaması sağlanır.


Sanal Uyum Programı

ICEP WORLD veri tabanından erişebileceğiniz ücretsiz sanal uyum eğitimi paketi ile Amerika’daki yaşam hakkında bilmeniz gereken tüm önemli konuları öğrenebilirsiniz.


ICEP WORLD San Francisco Ofisi Desteği

Türkiye'deki herhangi bir yurtdışı eğitim firması sadece, siz Türkiye'de iken destek verebilir. Oysa asıl desteğe, Türkiye'de değil, yurtdışında ihtiyaç duyarsınız. ICEP WORLD’ün en büyük üstünlüklerinden birisi de geniş yurtdışı ofis ağıdır.


WORK AND TRAVEL programı süresince ihtiyaç duyduğunuz her an

ICEP WORLD San Francisco Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.


Türkiye’nin İlk Kültürel Değişim Programı Uygulayıcısı

ICEP WORLD, 1986'dan beri Türkiye'den ve diğer Avrupa ülkelerinden on binlerce öğrenciye hizmet veren, Türkiye'nin ilk kültürel değişim programı uygulayıcısı kurumlarından biridir.


Camp America’ya Öğrenci Gönderen Kurum

ICEP WORLD, WORK AND TRAVEL programının atası olan, Summer Work Experience (Camp America) programına Türkiye'den ilk öğrencileri gönderen sayılı kurumlardan biridir.


Katılım Sertifikası

ICEP WORLD, programı başarıyla tamamlayan katılımcılarını, bu eşsiz deneyimini hem özel hem de iş hayatında unutmaması adına “katılım sertifikası” ile ödüllendirir.

Ekonomik uçak bileti temini

ICEP WORLD, gideceğiniz şehir belli olur olmaz, “Amadeus” veritabanı kullanarak, mümkün olan en ekonomik uçak bileti rezervasyonunu sizin adınıza yapar.


Sosyal Güvenlik Numarası (SSN) Alınması

ICEP WORLD, SSN numarası alınmasında size tam destek sağlar.
Amerika'da SSN numarası olmadan ev kiralayamaz, otomobil kullanamaz, cep telefonu alamaz, bir işte çalışamaz, kısaca hiç bir resmi işlem yapamazsınız.


Dönüşte Vergi İadesi

ICEP WORLD, uluslararası vergi iade şirketi “US Tax” ile WORK AND TRAVEL katılımcıları adına anlaşmış durumdadır.
Türkiye’ye döndüğünüzde, Amerika'da ödediğiniz vergilerin, yasalarla belirlenen kısmını, ICEP WORLD yardımıyla geri alabilirsiniz.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.