Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Benim Work and Travel Maceram

3,5 ay aileden,arkadaslardan binlerce km uzakta,tek basına kendi ayaklarının uzerinde durmanın gururuyla mı yoksa orada ki harika insanlarla birlikte,her gördügün seye sasırıp bu işler burada böylemiymiş diyerek sonra da kendini o hayatın içinde bulmaktan mı bilmem cok harika bir yaz gecirdim!

Cok güzeldi,hatta keske hep orada kalabilseydim diyorum!!

Bence imkanı olan herkes Work and Travel'a katılmalı, bu tecrübeleri edinmeli ve o guzellikleri görmeli.

Ben Amerika  Colorado da Hyland Hills Water World de calıstım ve ilk iş deneyimim olmasına ragmen sıkıntı cekmedim,isverenlerimiz bizi sevip her konuda yardımcı oldular. Türklerin calışkan ve temiz olduklarını düşünüyorlardı bu bizim için cok büyük bir artı oldu ve work kısmı cok eglenceli gecti.

Yemek konusunda da insanlarla iletişim konusunda da hiç yabancılık cekmedim.Herkes yabancı oldugumu anladıgında yardımcı olmaya calısıyordu.
Ayrıca ben biraz da sanslı wat cılardandım.Icep World  Yurtdısı Eğitim ile tanısmam ve onların danısmanlıgıyla gitmem sayesinde hiçbir sıkıntı yasamadım ve her konuda desteklerini gördüm bunun icin cok tesekkur ediyorum.

Colorado’do calışmak, Travel kısmında bana ülkenin dogusunu da batısını da gezme fırsatı verdi.

San Francisco’ya aşık oldum!!Harika bir sehir.
Travel ın en güzel kısmı da sanırım alışverişti. Amerika kesinlikle kıyafet konusunda cok ucuz. Gap, Tommy her yerde ve cok ucuza bulabiliyorsun. Target, TjMaxx, Marshall’s, Ross gibi her eyalette bulunan magazalarda kıyafet ve  hediye konusunda ilk adres.
İşte benim Amerika WAT maceram böyle…

Sinem Kodal
Pamukkale Universitesi,CEKOTÜM MACERALAR
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.