Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Work and Travel Kazandırdıkları

Work and Travel tecrübesi yaşayıp geri dönen insanların çoğu bunun mutlaka yaşanması gerektiğini belirtiyorlar çünkü acısıyla tatlısıyla bu program insana mukayese ve ciddi bir hayat tecrübesi kazandırıyor. İnsanlar yurt dışına çıkmaktan kimi zaman tedirginlik duyarlar ve acaba soruları sürekli kafalarında dolaşır. Özellikle de work and travel gibi bir programa katılmaya karar vermek ve bunu başarmak üniversite öğrencileri için daha da zordur çünkü genç ve deneyimsizdirler. Aileleri hala onlara her konuda destek olmaktadır, çoğu maddi sorunlarla uğraşmak zorunda değildir ve sorumluluk sınırları bellidir. Oysaki work and travel'de tüm sorumluluk kişinin kendisine aittir ve yurt dışında tek başına yaşam savaşı vermek yurt içinde savaş vermekten daha da zordur. Bu bahsettiğimiz durumlar da kişinin cesaretini kırar ve yurt dışına çıkmak onlara korkutucu gelir.

Work and travel öğrencilerinden orada neler yaşadıklarını anlatmalarını istemek tedirginlik ve cesaretsizlikleri ortadan kaldırabilir. Hatta bunca korkunun yersiz olduğunu ve neden bunca süre bu fırsatı değerlendirmediğiniz için kendinize kızabilirsiniz. O yüzden geç olmadan hemen harekete geçin ve bu fırsatlarla ve eğlenceyle dolu dünyaya girebilmek için elinizden geleni yapın. Unutmayın ki gerçekleştirilmeyen planların pişmanlığı daha büyük olur. Work and travel sizin korkularınızı yenmenizi sağlayacak ve kendinize daha çok güvenmenize yardımcı olacak ve en önemlisi ciddi bir hayat tecrübesi olacaktır.

Bunların yanında Work and Travel programında farklı hayat tarzlarını görme, farklı kültürlerin özelliklerini öğrenme imkanı da bulmuş olacaksınız. Bu durum sadece ABD kültürünü tanımakla sınırlanmıyor çünkü birçok farklı ülkeden katılan Work and Travel öğrencileri bulunacağı için onların kültürlerini de yakından tanıma imkanı bulacaksınız.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.