Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Work and Travel Vizesi (J1 Vizesi)

WORK AND TRAVEL Programı Vize Başvurusunda Aranılan Temel Şartlar Nelerdir?

  • İşvereninizle imzaladığınız iş sözleşmesi
  • Resmi çalışma izin belgenizin (DS 2019) olması,
  • Bitirmekle yükümlü olduğunuz bir okulunuzun bulunması,
  • Derslerinizde başarılı ve istikrarlı bir grafik göstermeniz
  • Ve en az, orta düzey İngilizce dil bilgisine sahip olduğunuzu, vize mülakatı esnasında konsolosluk görevlilerine gösterebilmenizdir.

Vize başvuru mülakatı ortalama 5 dakika sürmektedir.
WORK AND TRAVEL programı, Amerika’da kaldığınız sürede çalışıp gelir elde edeceğiniz ve Amerika’da kalışınız boyunca masraflarınızı karşılayabileceğiniz bir program olduğu için, maddi kriterlerinizi gösteren belgeler (nakit mevduat hesapları, tapular, ruhsatlar vb.), ancak vize mülakatında, konsolosluk görevlisinin gerek gördüğünde inceleyeceği belgelerdir. Yine de bu belgelerin vize mülakatında yanınızda bulunması gerekir.

Acente Seçiminiz Vize Başvurunuzu Nasıl Etkiler?

Konsolosluklar vize aşamasında acentelere güvenmek ister ve acentelerin konuya olan hassasiyetlerini ve gösterdikleri özeni sıkı bir şekilde takip ederler. Eksik ve düzensiz hazırlanmış vize evraklarıyla yapılan başvurular ile vize şartları çok olumsuz kişilerin yapmış oldukları vize başvuruları konsoloslukları gereksiz yere meşgul etmektedir. Bu durum, olumsuz koşullarla başvuru yapan kişi ile birlikte, bu kişileri konsolosluklara gereksiz yere yönlendiren acentelere karşı, konsolosluk nezdinde bir güven sorunu oluşmasına sebebiyet vermektedir.

ICEP WORLD bugüne kadar, ABD vize bölümleri ile sorunsuz ve başarılı bir çalışma yapmıştır.

Önemli Duyuru

Amerika Konsolosluğunun bu yıl yaptığı bildirde, WORK AND TRAVEL programı “Vize Başvuruları” ile ilgili olarak şu açıklamalar yapılmıştır;

Bu yıldan itibaren, vize mülakatlarında adayların “İngilizce yetkinliği” daha detaylı olarak sorgulanacaktır.

Adayların, sadece işlerini kotaracak düzeyde değil, iş dışında da karşılaşabilecekleri bazı durumlarda kendilerini doğru ifade edecek ve karşısında ki insanlarla rahat anlaşabilecek seviyede İngilizce bilmeleri gerekmektedir.

Buna göre WORK & TRAVEL programına katılan adaylar, sağlık sorunlarını dile getirebilecek, sağlık personeli ile anlaşabilecek,"kiralama" vb işlerde kabul şartlarını algılayabilecek, gerekli olduğu durumlarda polis ve kanun uygulayıcılarını anlayabilecek düzeyde İngilizce yetkinliğine sahip olmalıdırlar.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.