Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Work and Travel İş Fuarında İşletmelerle Eşleşme Süreci

Work and Travel programında erken kayıt olmanın her açıdan avantajlı oldugu birçok öğrenci tarafından da bilinmektedir. Öğrenci ister fuar aracılığı ile ister online iş eşleştirmelerinde olsun kayıt sıralamasında ilk sıralarda ise talebine uygun bir işletme ile eşleşmesi çok daha kolaydır.

Fuar aracılığı ile iş eşleşmesinin çok daha fazla avantajları olduğu bir gerçektir. Öğrenci, fuar yolu ile eşleştirmelerde direk işverenler ya da temsilcileri ile yüzyüze görüşme imkanı bulup istediği her türlü soruları sorabilme böylece de yerleşeceği işletmenin güvenilirliğini kesin olarak görebilme imkanına sahip olur. Bu görüşmeler sadece konuşma üzerine olmayıp işverenlerin getireceği resimler veya diğer görsel materyaller vasıtasıyla işletme ile çok daha fazla bilgi sahibi de olma şansını da beraberinde getirir.

Job Fair  aracılığı ile eşleşme programını tercih etmiş olan öğrenciler fuara 1-2 ay kala fuara katılacak işletmelerin işletme detaylarını Work & Travel danışmanları aracılığıyla tüm detaylarıyla incelerler. Bu detaylar;içerisinde çalışma saatleri ve ücretlerin yanı sıra, yemek imkanının sağlanıp sağlanmadığı, konaklama altenatiflerini ve ayrıntılarını, gidilecek bölge ile ilgili genel bilgileri de içermektedir. ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi bu işletme detaylarına ek olarak her bir işletme için bir İşletme Bütçe Formu hazırlar. Öğrenciler, bu dökümanda istenilen işletmeye yerleşilmesi durumunda kazanılacak minimum gelir (bahşiş ,fazla mesai hesaplamalarını ve vergi kesintilerini) ile yapılacak ortalama gideri sonuç olarak da sezon sonunda cebinde kalacak minimum kazancı görmüş olacaktır. Bu formun hazırlanmasındaki amaç, işletmelere göre öğrencinin sadece ne kazanacagını göstermek değil, tamamen öğrencinin fuarda hangi işletme ile eşleşmiş olursa olursa çalışacağı işletmede kazanacağı minimum gelir ile oradaki giderlerini karşılayacağını garanti ettiğimizi göstermek içindir.

Job Fair’e katılacak olan işletmeler yoğunluklu olarak her yıl öğrenci gönderilen işletmelerden oluşmaktadır. Dolayısıyla memnuniyet oranı yüksek işletmelerdir.Ayrıca daha önce giden öğrencilerin olması o işletme ile alakalı fotoğraf yada video anlamında daha fazla görsel materyal inceleme imkanı da sağlamaktadır. Öğrenciler işletmeyi değerlendirirken daha detaylı bilgi almak isteyecek olursa geçen yıllarda giden öğrenciler ile yüzyüze görüşme imkanına da sahip olabilmektedirler.

İşletme değerlendirmesini tamamlayan bir öğrenci fuara az bir süre kala fuarda görüşmek isteyeceği üç işletme tercih edecektir. Bu tercih önem durumuna göre sıralanacaktır. Fuarda öğrencinin birinci tercihi olarak hangi işletme bulunuyor ise (kayıt olma sırasına göre ilk tercih ile görüşme şansı yakalanacaktır) görüşmesini bu yönde yapıp iş ile eşleşmesini tamamlayacaktır. Eğer olası bir durumdan dolayı (İngilizce seviyesi, program başlangıç tarihleri,kız,erkek öğrenci tercihleri vb.) öğrenci ilk işletmesi ile eşleşemeyecek olursa tercih etmiş olduğu 2. ve 3. işletmeler ile görüşmesini yapıp eşleşmesini tamamlayacak ve vize görüşmesi için ICEP WORLD yurtdışı eğitim danışmanı tarafından bilgilendirilecektir.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.