Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Erken kayıttaki önem

1 ) Kontenjanlarımızın Kapanma Riski ; ICEP WORLD USA’ in resmi sponsorluk yetkisini almasıyla birlikte, ICEP WORLD WORK & TRAVEL programına olan talebin oldukça artması, tercih etmek isteyeceğiniz işletme kotalarının çok erken tarihlerde dolmasına neden olabilmektedir.

2 ) Job Fair - TURKEY Seçeneğine Katılabilme ; ICEP WORLD Job Fair Organizasyonuna gösterilen yoğun ilgiden dolayı işletme kotalarının önümüzdeki aralık ayı içerisinde dolması beklenmektedir. Job Fair Turkey organizasyonuna katılabilmek için eylül, ekim, kasım, aralık aylarında kayıt işlemlerinizi tamamlamaya çalışın.

3 ) İstediğiniz İşe Yerleşebilme ; Programa erken kayıt yaptıranlar, geç kayıt yaptıranlara göre, istedikleri işletmeye daha kolay bir şekilde yerleşebilmektedir. En yoğun kayıt döneminin “eylül - ekim - kasım – aralık” ayları olduğunu göz önüne alırsak, bu aylar arasında kayıt yaptırmak, istediğiniz işlere yerleşme şansınızı arttıracaktır.


Job Fair – TURKEY seçeneğinde, işverenlerle yapılacak görüşme sırası, tüm katılımcıların kayıt tarihlerine / sıralarına göre belirlenlenmektedir. Bundan dolayı Job Fair - TURKEY seçeneğine erken kayıt yaptıran katılımcılar, işverenlerle öncelikli olarak görüşebilecek ve tercih ettikleri işlere daha kolay yerleşebileceklerdir.

Grup olarak katılacaklar için, WORK & TRAVEL programına erken kayıt olmak, aynı işe yerleşme açısından son derece önemlidir.


4 ) Erken Kayıt İndirimleri/Promosyonları; Program ücretleri; belli tarihlere kadar kayıt yaptıranlar için indirimli veya promosyonlu olmaktadır. Bundan dolayı programa erken kayıt olmak, indirim ve promosyonlardan yararlanmanıza olanak sağlar.

5) Vize ;Vize başvuruları, WORK & TRAVEL programının prosedürü gereği kayıt işlemlerini takip eden 1-3. aylarda yapılabilmektedir. Dolayısıyla kayıt işlemlerinin gecikmesi, vize başvurularını da geciktirmektedir. Türkiye’deki WORK & TRAVEL katılımcılarının genellikle büyük bir çoğunluğunun Nisan ve Mayıs aylarında vize başvurusu yaptığını düşündüğümüzde; bu durum iki ay içerisinde yaklaşık 6.000 - 10.000 kişinin konsolosluklarda yığılmalarına sebep olmakta ve çok yoğun olarak çalışan konsolosluk görevlilerini olumsuz olarak etkileyebilmektedir.

Erken vize başvurusu yapan katılımcılar, geç başvuru yapanlara göre daha kolay ve hızlı bir şekilde vize alabilmektedir.

5) Güvenlik Soruşturması ; ABD konsolosluklarının, daha önce herhangi bir suça karışmış kişiler ile vize başvurusu yapan kişilerin isim ve soyisim benzerliğinden dolayı uyguladığı bir güvenlik prosedürüdür. Vize başvurusu yapan kişilerin, daha önce herhangi bir sabıka kaydı olmadıkça bu soruşturma, olumlu bir şekilde tamamlanmaktadır.

Güvenlik soruşturması süreci genellikle 1-3 ay içerisinde netleşmekte fakat nedenini bilemediğimiz münferit durumlarda bu süre 3 ayı geçebilmektedir. Bu durum tüm işlemlerinizin bitmiş olmasına rağmen, program başlangıç tarihini kaçırmanıza ve programa katılamamanıza neden olabilmektedir.

Erken yapacağınız vize başvurusu, Güvenlik Soruşturması sürecine takılmadan, zamanında Amerika’ya gidebilmenize ve işinize başlayabilmenize olanak sağlamaktadır.


Açıklama : ABD konsolosluğu güvenlik soruşturmasına alınacak isim ve soyisimler hakkında hiçbir kişi ya da kuruma daha önceden herhangi bir açıklama yapmamaktadır.


6) Uçak Bileti ;WORK & TRAVEL programı ile Türkiye’den, aynı tarihlerde binlerce öğrencinin Amerika’ya seyahat edecek olması, uçak biletleri temininde ve fiyatlarında ciddi bir sıkıntı yaratmaktadır. Yaşanan bu sıkıntıya paralel olarak havayolu şirketleri, biletleri erken tarihlerde satabilmek için, giderek artan bir fiyat politikası uygulamaktadır.

Programa erken kayıt olmak, erken tarihlerde vize başvurunuzu yapabilmenize ve dolayısıyla vize başvurunuzun sonucuna göre erken tarihlerde uçak biletlerinizi sıkıntı yaşamadan temin edebilmenize olanak sağlamaktadır.

7) Program Prosedürü ;
WORK & TRAVEL programı prosedürü açısından oldukça uzun bir süreç ve düzenli bir hazırlık dönemi gerektirir. İşlemlerinizin ve hazırlıklarınızın sağlıklı ilerleyebilmesi için programa erken kayıt yaptırmak son derece önemlidir.

8) İstenilen Tarihlere Vize Randevusu Alabilme; Amerika vize başvurularında randevu sistemi kullanılmaktadır.
ICEP WORLD danışmanları vize randevularınızı sizin adınıza alacaktır. Konsolosluktan vize randevusu alırken herhangi bir tarihi tercih etme şansınız olacaktır. Fakat konsolosluklar bu talebinizi imkanlar ölçüsünde gerçekleştirebilirler. Bu nedenle programa geç kayıt olmak, konsolosluğun yoğun dönemlerinde istediğiniz tarihler için vize randevusu almanızı engelleyebilir. Bu durum, konsolosluklar tarafından verilen vize randevu tarihlerinin, sınav dönemlerine denk gelme ihtimalini doğurmaktadır.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.