Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Amerika'da İletişim

amerikada iletişim Amerika' da bulunulacak süre içerisinde work and travel öğrencileri hem Türkiye' deki aileleri ve arkadaşlarıyla hem de programa beraber katıldıkları ve Amerika' da bulunan diğer arkadaşlarıyla rahat bir şekilde iletişim kurmak isterler. Günümüz teknolojisine baktığımızda artık haberleşmenin sınırı yok diyebiliriz. Her türlü yol ile sevdiklerimize hemen ulaşma imkanı bulabiliyoruz. Biz size sadece şimdi hangi seçeneklerin daha pahalı ya da ekonomik olduğuyla ilgili kısa bir bilgi vereceğiz;

  • Türkiye'de Kullandığınız SIM Kartınız: Halihazırda kendi üzerinizde bulunan ve türk bir operatöre ait hattınızla Amerika' ya gidip kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için operatörünüz aracılığıyla hattınızı yurdışından arayabilir ve aranabilir formata açtırmanız yeterli olacaktır. Günümüz imkanlarında artık yurtdışındayken aranıldığında ya da arama yapıldığında çok yüksek tutarlarda fiyatlar ödenmemektedir. Ancak çıkan yeni opsiyonlar daha uygun ve ekonomik olduğu için yine de diğerlerine göre pahalı bir seçenek olarak bulunuyor. Kendi hattınızı ABD' ye ilk gidip yerleşene kadar kullanmanızı ve böylelikle ailenizi merakta bırakmamanızı önemle tavsiye ederiz.
  • Calling Card : Calling cardlar artık bir çok ülkede yaygınca kullanılan seçeneklerden birisi olmuştur. Çünkü en uygun fiyatla telefon açmanıza imkan sağlayan bir seçenektir.Ücreti 5-10 USD arasında değişen ve yaklaşık olarak 1;30 – 2;00 saat gibi bir süreyle konuşma şansı tanınmaktadır. Bu da öğrencinin rahat bir şekilde Türkiye' deki ailesi ve arkadaşlarıyla görüşme olanağı sağlar
  • Amerika'da SIM Kart Alımı: Amerika' da sim kartını kolaylıkla supermarket ve bir çok ufak tefek mağazadan temin edebilirsiniz. 3-4 dolar civarında ücreti bulunmaktadır. 10-15 USD fazla vererek dilerseniz sadece ana telefon özellikleri olan bir telefonla bile alabilirsiniz. Artık ülkemizde de geçerli olan para yükleme yöntemi ile konuşmak istediğiniz süre kadar hattınızıa para yükleyebilirsiniz. Bu yöntem ABD' deki diğer arkadaşlarınız veya patronlarınızla iletişim kurmanız için daha idealdir.
  • Internet: Eğer acil olarak hemen birisine ulaşmak zorunda değilseniz en rahat ve en ekonomik yöntem internet üzerinden görüşme yapmaktır. Çünkü bunun için bir ücret ödemenize gerek yoktur ( eğer internet sağlayıcınız var ise ) ve ev rahatlığında ailenizle ve sevdiklerinizle dilediğiniz gibi yüzyüze görüşme imkanınız bulunmaktadır. Bu şekilde bir görüşme ile ailenizi sizi canlı olarak görecek ve içleri daha bir rahat etmiş olacaktır.

Ana başlıklar altında size Amerika' da Work and Travel programındayken nasıl iletişim kurabileceğiniz ile ilgili opsiyonları sunduk. Ancak unutmamalısınız ki Türkçe konuşacağınız kişilerle ne kadar az iletişim kurar ve İngilizce konuşan kişilerle ne kadar çok konuşursanız İngilizceniz de o derece gelişme imkanı bulabilecektir. Amerika'da bulunacağınız sürenin değerini iyi bilin ve elinizden gelen çoğu zamanda İngilizce pratik yapmak için insanlarla iletişim haline olun.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.