Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Adım Adım Work and Travel

Adım Adım Work and TravelWORK & TRAVEL programı gerek programa katılan katılımcı gerekse programı uygulayan firma açısından oldukça dikkatli davranılması gereken birçok aşamaya sahiptir.

Programın sağlıklı bir şekilde tamamlanabilmesi için her iki tarafın da görev ve sorumluluklarını doğru bir şekilde yerine getirmesi oldukça önemlidir. Aşağıda ilk görüşmeden başlayarak adım adım yapacağınız işlemleri bulabilirsiniz.


Ön görüşme ve ICEP WORLD Danışmanların Tarafından Bilgi Aktarımı
Size en yakın ICEP WORLD ofisini ziyaret ederek program hakkında detaylı bilgiler alıp, sorularınızı danışmanlarınıza yöneltebilirsiniz.


İngilizce Dil Testi
Size en yakın ICEP WORLD ofisini ziyaret ederek program hakkında detaylı bilgiler alıp, sorularınızı danışmanlarınıza yöneltebilirsiniz.


Başvuru ve Kayıt
Kayıt olmak için gerekli olan tüm evrak ve formların ICEP WORLD ofisine sunulmasının ardından kesin kayıt işlemi gerçekleşmiş olur.
Dileyenler başvuru için gerekli evrak ve formları, posta ya da mail yoluyla ICEP WORLD ofisine transfer etmek suretiyle kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.


Program ile ilgili tercih ve taleplerinizin ICEP WORLD danışmanlarınca tespiti.
Programla ilgili beklentileriniz, iş, kazanç ve çalışmak istediğiniz bölge ile ilgili tercihlerinizin ICEP WORLD tarafından alınması ve gerekli öneri, tavsiye, yönlendirmelerin danışmanınız tarafından yapılması.


"Work and Travel Türkiye" İçin Oryantasyon (Uyum Eğitimi)
WORK & TRAVEL programına kaydolmanız ile başlayıp işe yerleştirilmenize, vize danışmanlığınızdan uçak biletinizin alınmasına ve Amerika'ya gidişinizden önce sizi hazırlayacağımız oryantasyona dek birlikte yürüteceğimiz genel süreci içeren uyum eğitiminin verilmesi.


İş Eşleşmesi ve İşinizin Kesinleşmesi
Bir işletme tarafından kabul edilmeniz durumunda, işvereniniz ile karşılıklı iş sözleşmeniz imzalanır ve böylece siz Türkiye’de iken çalışacağınız işletme kesinleşmiş olur.


Program ve SEVIS Ücretlerinin Ödenmesi
Program ve SEVIS ücretlerinin en geç, iş eşleşmesini takip eden 7 gün içinde ödenmesi gerekmektedir.
Ödediğiniz program ücreti karşılığında, DS2019 belgeniz ( resmi çalışma izin belgesi ) Amerika’dan getirtilir, SEVIS ödemeniz ise gerekli yerlere ICEP WORLD tarafından sizin adınıza yapılır.
Ödemeleri geç yapmanız, DS2019 belgenizin Amerika’dan geç gelmesine ve vize başvurularınızın aksamasına neden olacaktır.


Vize Başvuru Hazırlığı
Vize başvurusu için gerekli evrakların listesini kayıt olmanızı takip eden süreçte, sizlere verilecek WORK & TRAVEL Türkiye Oryantasyonu içerisinde bulabilirsiniz.
Bu evrakların belirtilen süre içerisinde eksiksiz hazırlanması ve kontrol için ICEP WORLD ofisine iletilmesi gerekmektedir.
ICEP WORLD danışmanları vize başvuru formunuzu hazırlar, vize için hazırladığınız evraklarınızı kontrol eder, gerekli evrak tanzimini yapar ve sizi vize mülakatına hazırlar.


Vize Randevusunun Alınması ve Vize Mülakatı
Vize başvurusu için gerekli olan evraklarınızı eksiksiz hazırlamanızın ardından, danışmanlarınız sizin için ABD Konsolosluğundan vize randevu tarihinizi alır.
Belirlenen gün ve saatte İstanbul veya Ankara’daki ABD Konsolosluğunda vize mülakatına girersiniz.


Uçak Bileti Temini
Vize başvurusu olumlu sonuçlanan katılımcıların, sizin adınıza ICEP WORLD tarafından yapılmış uçuş rezervasyonlarını kesinleştirmeleri ve gerekli ödemeleri yaptıktan sonra uçak biletlerini almaları gerekmektedir.
Ekonomik uçak bileti temininde danışmanlarınız sizlere ücretsiz rehberlik yapacaktır.


"Work and Travel Amerika" İçin Oryantasyon (Uyum Eğitimi)
Amerika’ya yolculuğunuz öncesinden başlayıp, tüm program sürecini kapsayan uyum eğitiminin Türkiye’de ICEP WORLD tarafından verilmesi.


Uçuş
ABD'ye uçuş süresi ortalama 11 saattir. Uçuş öncesindeki 2 - 3 gün düzenli uyumanızı tavsiye ederiz.


ABD'de Uyum Eğitimi
İsteyen katılımcılar Amerika’ya varışlarını takip eden gün, ICEP WORLD & CCI Chicago merkezinde gerçekleştirilecek uyum eğitimine katılabilirler. Bu oryantasyona katılan WORK & TRAVEL katılımcılarının bir gecelik konaklama ve yemek masrafları ücretsiz karşılanacaktır.

   
 "Başka bir ülkeyi ziyaret etmek, yeni insanlarla tanışıp arkadaşlıklar kurmak, başka yaşam şekilleri görmek, bir de ingilizcemi geliştirmek şahane bişe (kızları söylemiyorum bile). ICEP WORLD'e çok teşekkür ederim!"

Arif Dağın
Anadolu Üniversitesi
 
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.