Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Yurtdışı Eğitimde Ülkelere Göre Çalışma İzinleri

Yurtdışında Eğitim almayı düşünen öğrenciler; hem daha fazla dil pratiği yapabilmek hem de yurtdışındaki yaşam giderlerine katkı sağlayabilmek için, hizmet sektöründe part-time işlerde çalışabiliyorlar.


Ülkelere ve eğitim programlarına göre, yasal çalışma izinleri şu şekildedir;

İngiltere'de Çalışma İzinleri
ülkelere göre çalışma izinleriİngiltere'ye lisans ve yüksek lisans derecesindeki akademik programlardan birisi için eğitim almaya giden Türk öğrenciler için haftada 20 saat part-time çalışma izni verilmektedir. Tatil zamanlarında bu süre full time olarak kullanılabilir.
İngiltere ,yeni değişen kurallar neticesinde dil eğitimi için giden Türk öğrencilere çalışma iznini tamamen kaldırmıştır.


Amerika'da Çalışma İzinleri
Amerika'ya lisans ve yüksek lisans derecesindeki akademik programlardan birisi için eğitim almaya giden öğrenciler için, sadece kampüs içerisindeki işletmelerde, haftada 20 saat part-time çalışma izni verilmektedir. Tatil zamanlarında bu süre full time olarak kullanılabilir.


Kanada'da Çalışma İzinleri
Kanada'ya lisans ve yüksek lisans derecesindeki akademik programlardan birisi için eğitim almaya giden Türk öğrenciler için, ilk aylık eğitimlerini bitirdikten sonra, sadece kampüs içerisinde ki işletmelerde part-time çalışma izni verilmektedir.


Avustralya ve Yeni Zelanda'da Çalışma İzinleri
Avustralya ve Yeni Zelanda'ya, öğrenci vizesi ile eğitim almaya giden öğrenciler için haftada 20 saat part-time çalışma izni verilmektedir. Tatil zamanlarında bu süre full time olarak kullanılabilir.


Malta'da Çalışma İzinleri
Malta'ya eğitim için giden öğrencilere çalışma izni verilmemektedir.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.