Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Foundation Programı ve İngiltere'de Üniversite Okumak

İngiltere ve Türkiye'de lise eğitim sistemi farklı olduğundan Türkiye'de lise bitirmiş olan öğrencilerin İngiltere'de üniversitelere kabul koşulları farklıdır. Türkiye'de liseden mezun olan öğrenciler İngiliz Lise sistemine göre yeterli görülmediği için, bir başka deyişle A Level düzeyinde kabul edilmediklerinden, doğrudan İngiltere'de Üniversiteye başlayamazlar. Türkiye'de lise mezunu olup, İngiltere'de Üniversite okumak isteyen bir öğrenci, hem iyi derecede İngilizce bilmek zorundadır hem de buna ek olarak A level düzeyine gelebilmesi için FOUNDATION (Üniversite Hazırlık) eğitimi almalıdır. Çoğu üniversite ve özel eğitim kurumları tarafından verilmekte olan FOUNDATION eğitiminde ögrenci üniversitede hangi bölümde okumak istiyorsa,İngilizce seviyesine göre 2 ya da 3 Term yaklasık 10 ay boyunca o bölümle ilgili derslerin eğitimini alır.Öğrenciler Foundation eğitiminde okumak istedikleri bölüme göre hazırlanırlar ve Foundation eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler üniversitelere kabul edilirler.
Foundation Eğitimi Başlangıç Tarihleri Ocak, Haziran, Eylül
Bir öğrencinin Foundation programına katılabilmesi için İngilizce seviyesinin yeterli olması gereklidir. Foundation eğitiminde İngilizce dersi yoktur.Bu durumda olan öğrencilerin Foundation öncesinde Akademik İngilizce dil eğitimi alması gerekmektedir.


Foundation Programı Alabileceğiniz Örnek Üniversiteler

Anglia Ruskin University,Cambridge
Doğu İngiltere'nin en büyük üniversitesidir. Cambridge ve Chelmsford kampüsleri Londra'ya 1 saatten az mesafede bulunmaktadır.
Bölümler: İşletme (Business), Planlama ve Strateji, Pazarlama, Maliye, Bilişim Teknolojileri ve İnsan Kaynakları, Bankacılık ve Finans, Turizm


Brunel University,Londra
İngiltere'nin en prestijli üniversitelerinden biri kabul edilmektedir.


University Of Liverpool
Okulda 300 Bölüm vardır.


Liverpool John Moores University
Dünyada ilk 100 üniversite arasında.İşletme ve Halkla İlişkiler bölümlerinin yanı sıra, tüm mühendislik bölümleri mevcuttur. Muhendislikler için yıllık Foundation eğitim ücretinde en ucuz okullardan biridir.


Royal Holloway University of London,Surrey
Londra'ya 40 dakika mesafede bulunan okul, İşletme bölümünde İngiltere üniversiteleri arasında en iyisi kabul edilmektedir.


Nottingham Trent University,Nottingham
İngiltere'nin en büyük üniversitesidir. Nottingham Business School alanında en iyi eğitimi veren fakültelerden biridir. Londra'ya 2 saatlik mesafede bulunmaktadır. Uluslararası Ticaret, Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği, Dil Bilimleri, Sanat, Tasarım, Hukuk bölümleri mevcuttur.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.