Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
ucuz ucak bileti

Her yıl binlerce Türk öğrenci ya kısa süreli dil eğitimi için ya da Üniversite eğitimi için yurtdışına gitmektedir. Malum okul paraları, kalacak yer parası derken zaten bütçesi az olan öğrenciler en azından uçak bileti masraflarını oldukça aza getirmeye çalışmaktadırlar.

Aslında her ne sebeple yolculuk yapılırsa yapılsın her zaman en uygun fiyata bilet bulma telaşı başlar. Bütçenizi sarsmadan, ucuza yolculuk yapmanın en önemli kuralı, biletinizi haftalar öncesinden almaktır. Erken rezervasyon her zaman çok önemlidir. Bu tren için de geçerlidir. Son ana bilet alımını bırakmamakta her zaman fayda vardır.

Havayolu şirketleri zaman zaman promosyonlar ve indirimli kampanyalar düzenler. Şirketlerin internet sitelerine üye olarak promosyonları takip edin. Ya da her gün sayıları artan gezi bloglarını takip edin. Hem gitmediğiniz destinasyonlar hakkında hoş bilgilere sahip olursunuz, hem de en son kampanyalardan. Erken harekete geçtiğiniz takdirde, vereceğimiz ipuçlarından da yararlanarak  en ucuz uçak biletini alabilirsiniz.

Genelde uçmak için az tercih edilen gün ve saatleri seçin. Örneğin hafta sonları yerine hafta içi uçmak bazen daha ucuza gelebilir.  Gün içinde ise sabah erken saatler ve geceyarısı uçuşlarına talep daha az olduğu için bu saatlere ucuz bilet bulma şansınız artar. Tarihleriniz esnekse, fiyatları daha uygun olan alternatif  tarihlerde uçabilirsiniz.  Örneğin Skyscanner gibi seyahat arama motorları tüm ayı görüntüleyen çizelgeleriyle, en ucuz uçulabilen tarihleri size göstermektedir. Örneğin uçuş tarihleriniz esnekse, uçmak istediğiniz ayı görüntüleyip, gün ve gün uçak bilet fiyatlarını görerek size en uygun tarihi seçebiliyorsunuz.

Ayrıca çoğu havayolu şirketi çok uçan yolcularına millerle bedava uçak bileti kazandırmaktadır. Mutlaka bu mil programına üye olun. Çoğu havayolu şirketi, anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartlarını alışverişte kulllananlara da mil kazandırmaktadır.

İnternet her alanda olduğu gibi uçak bileti arama yöntemlerinde de hayatımızı değiştirdi. Artık seyahat arama motorları sayesinde site site dolaşmaktansa, tek sitede tüm uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Üstelik bunun için bir komisyon ödemiyorsunuz.
Biletinizi aynı havayolu şirketinden gidiş-dönüş almayı tercih edin ancak dönüş tarihini kesinleştirin, tarihin değişmesi durumunda ekstra para ödemek zorunda kalırsınız.
Bazen aktarmalı uçuşlar daha ucuz olabilir. Son yıllarda hayatımzıa giren düşük bütçeli havayolu şirketlerinin artmasıyla seyahat alışkanlıklarımız da değişti. Örneğin bazen iki ayrı şirketten alınan iki bilet, aynı şirketten alınan gidiş-dönüş biletinden daha ucuza mal olabilir.
Tabii öğrencilere ve belli yaş altı gençlere indirim olup olmadığının da mutlaka araştırılması gerekir.

Bazen gideceğiniz şehirin ana havayoluna uçmak yerine yakın bir havaalanına uçmanız daha ucuza gelebilir. Az önce sözünü ettiğimiz Düşük Bütçeli Havayolları (Low Budget Airlines) genellikle küçük havalimanlarını tercih etmektedirler. Örneğin Londra uçak bileti arıyorsanız Heathrow yerine Stanstead ya da Gatwick’e daha ucuza uçabilirsiniz.
İyi Yolculuklar..

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.