Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

HOŞ GELDİNİZ!

Bu Au-Pair Rehberi, Türkiye'de yurtdışı eğitimde bir dünya markası olan ICEP Yurtdışı Eğitim Danışmanları tarafından hazırlanmıştır. Rehberde bir Au-Pair'in ihtiyaç duyacağı bilgilere, doğruluk ve dürüstlük ilkesiyle, elden geldiğince detaylı bir şekilde yer verilmeye çalışılmıştır.

Son yıllarda Türkiye'deki yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe kontrolsüz bir patlama yaşanmaktadır. Acenta sayısındaki artış, bunlar arasındaki rekabeti de olumsuz etkilemektedir. Rekabet öylesine artmış durumdadır ki, özellikle yeni acentaların büyük kısmı, piyasada tutunabilmek uğruna, gerçekleştiremeyecekleri vaatlerde bulunmakta; Au Pair'lik hakkında yanlış ve gerçek dışı bilgiler vermektedir. ICEP'in Londra ofisi, acentasınca mağdur duruma düşürülen Au Pair'lerin yoğun yardım istekleriyle karşılaşmaktadır.

Örneğin bir acenta, "İngiltere'de 40 şubemiz var" diyerek, İngiltere'deki yerel İngiliz acentaları kendi şubeleriymiş gibi lanse etmektedir.

Bir başka acenta, "hazır ailelerimizle hemen Ingiltere'ye gidebilirsiniz" diyerek, vaatte bulunmaktadır. Ancak hiç kimseye sorunun -hemen aile bulmak- olmadığını, esas sorunun, gerçekten iyi niyetli bir aile bulunmasında yaşandığını bildirmemektedir.

Yine bir başka acenta, asılsız vaatlerle Au Pair olmaya uygun olsun veya olmasın herkesi kabul etmekte, ancak vize almada yaşanan zorluklardan bahsetmemektedir. Bu acentaya inananlar, İngiltere'ye vize alamadıkları için boşu boşuna acenta ücreti ödemektedir.

Bu rehberi tam olarak okuduğunuzda, sizi ICEP'e kayıt olmanız için ikna etmeye çalışmadığımızı göreceksiniz. Amacımız, Au Pair programlarını size tüm açıklığıyla anlatmak, karşılaşılan sorunları örneklerle aktarmak ve karar verdiğinizde sizi bu programa tam olarak hazırlamaktadır. Burada, Au Pair'lik hakkında -hoşunuza gitmese de- her bilgiyi edinmiş olacaksınız. Belki de Au pair'liğin size uygun olmadığına karar verecek, ya da bu programın tam size göre olduğunu düşünüp, yurtdışına çıkmadan önce Au Pair'liğe kendinizi hazırlayacaksınız.

Lütfen, rehberimizi baştan sona okuyun. Takıldığınız konular olduğunda, ICEP danışmanlarına sormaktan çekinmeyin.

Rehberimizi, keyifle okumanız ümidiyle....

faik özcanM. Faik ÖZCAN
Genel Müdür


Telif hakları ve koruma...
1986'dan günümüze edindiğimiz deneyim ve hizmet anlayışı, sonradan kurulan rakiplerimizce çok sık taklit edilmektedir. Bu nedenle, ICEP'in yayınladığı tüm kaynaklar, broşürler, yayınlar ve kitapların yanı sıra, bu web sitesi telif hakları kanununca koruma altına alınmış ve noter huzurunda tutanak ile tespit ettirilmiştir.

ICEP'in yayınlarının bir başka kişi veya kurum tarafından kullanılması, benzer ifadelerle dahi taklit edilmesi veya yazılı veya görsel veya elektronik ortamda dağıtılması veya çoğaltılması telif hakları kanunu uyarınca yasaktır. Bu rehberin başkalarınca taklit edildiğini veya benzeri ifadelerle başkalarınca kullanıldığına şahit olursanız, lütfen bize bilgi veriniz.

 

Free Links Directory - Makis Free Link Directory SoMuch.com
Popular Internet Links directory focused on humor, entertainment, news, Medical, Real Estate, Travel,Fitness, Music and Graphics.
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.