Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Nottingham'da İngiltere Dil Okulları

Tarih: 3/28/2013 11:31:00 AM   Gönderen: Webmaster

Nottingham, coğrafi konumuyla İngiltere'nin orta kısımlarında bir şehirdir. Þehrin komşuları, kuzeyde Sheffield, Batıda Derby, GÜneyde Leicester ve Güney Doğuda PeterBorough'tur. NOttingham şehri idari birim olarak Nottinghamshire kontluğu idari birimi içerisindedir. Þehrin kurucuları Anglo Saksonlardır. Nottingham tam olarak I. S. 600 yılında kurulmuştur ve o dönemdeki adı Tigguo Cobauc idi. Zaman içinde Nottingham adını alan yerleşmenin şehir statüsü kazanması ise kraliçe Viktoria dönemine rastlar. 1897 yıında kraliçenin emriyle Nottingham yerleşmesi Þehir statüsü kazanmıştır.


Nottingham, daha küçük bir yerleşme olduğundan, eğitim alacağınız sürede daha ekonomik bir çözüm olarak size İngiltere'de eğitim fırsatı sunmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki Londra okulu ile karşılaştırdığımızda, iki şehirdeki fiyatlar arasında inanması güç uçurumlar da yoktur. Bir başka örneği Dublin'deki dil okullarında görüyoruz. Dublin çok pahalı bir şehir olduğu için Dublin'de aldığınız eğitim süresince harcamalarınız ister istemez yüksek çıkmaktadır.
Ayrıntılı bilgi için ICEP WORLD yurtdışı eğitim İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Denizli, Antalya subelerimiz ile irtibata geçiniz.

Diğer Makaleleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.