Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Ankara ANlaşması ile Başvuruluan Meslek Grupları

Tarih: 7/23/2013 1:14:00 PM   Gönderen: Webmaster

Türk vatandaşlarına İngilterede yasal çalışma ve yasal oturum hakkını tanıyan Ankara Antlaşması programı, İngilterede yaşamak isteyen, kendi işini yapmak isteyen insanlar için en uygun programlardan biridir. Genellikle başvurulan meslek alanları; kuaförlük, berberlik, web tasarımı, yazılım ve bunun gibi alanlardır.
Özellikle yazılım alanında son zamanlarda bu programa başvuru sayısı oldukça artmıştır. Diğer meslek gruplarına göre iş bulma olanağının daha yüksek olduğu bilgisayar ile ilgili uzmanlıklar, kişilerin hem kendi bildiği işi yaparak keyifli çalışmalarına hem de geçimlerini sağlayabilmelerine sebep olmuştur.
Türkçe öğretmenlerinin de rağbet ettikleri programı, İngilterede uzun yıllardır yaşayan Türk vatandaşlarının çocuklarına Türkçe dilini ve kültürünü öğretmek için, bu ailelerin talepte bulunduğu bir durumdur. Böylece çocuklar kendi ana dillerinden ve kültürlerinde uzak kalmayarak hem İngilizceyi çok iyi öğrenir, hem de Türkçe diline, edebiyatına, kültürüne, gelenek ve göreneklerine hakim olurlar.
ECAA bir çok sayıda kişinin başvurmasından dolayı, kolay çıkan bir vize türü değildir. Çok profesyonellik isteyen bu programlar için İngilterede ki göçmenlik ve hukuk büroları kişilere danışmanlık yapmaktadır. Bu programın vize dosyasına konulması gereken en önemli evrak iş planı dır. Bu plan çok doğru hazırlanmalı ve niyet çok doğru anlatılmalıdır.


Diğer Makaleleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.