Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Ankara Antlaşması ve İngilterede Göçmenlik

Tarih: 7/18/2013 5:06:00 PM   Gönderen: Webmaster

Ankara Antlaşması, İngilterede zamanında orada yaşayan Türklerin yaşamlarını yasal bir şekilde sürdürmek adına yapılan bir antlaşmadır. Türkler orada işveren olup İngiltere Hükümetine vergi verebildikleri sürece oturum izni almaya hak kazanırlar. Bu program başlarda sadece İngilterede yaşayan Türk vatandaşlarına verilirken, daha sonra Türkiyede ki Türklerin de değerlendirebileceği bir program haline gelmiştir. Türkler nerede yaşarlarsa yaşasınlar, eğer İngilterede kendi işlerini yapabilecek imkanlara sahiplerse Ankara Anlaşması programına başvurabilirler.
Konuyla ilgili olarak İngilterede bir çok hukuk ya da göçmenlik bürosu Türk vatandaşlarının dosyalarını, iş planlarını doğru bir şekilde hazırlamada yardımcı olmaktadır. ICEP WORLD olarak uzun yıllardır çalıştığımız Garth Coates Hukuk Bürosu, İngilterede Ankara Antlaşması yapan hukuk büroları arasında ilk sıralarda yerini belli etmektedir.
Başvurusu kabul edilen kişi öncelikle İngilterede bir yıllık bir çalışma izni almaktadır. Bir yıl sonra İngiltere Hükümeti tarafından inceleme yapılıp devam etmesinde bir sakınca görülmez ise üç yıllık şeklinde çalışma ve oturum izni uzatılır. Beş yıl sonra İngiliz vatandaşlığını almaya hak kazandıran bu program, İngilterede yasal olarak kalmak ve çalışmak isteyen vatandaşlarımız için en uygun programdır. Ankara Antlaşması programına başvurmak için gerekli şartlardan biri ve en önemlisi doğru iş planının hazırlanmasıdır. Yapacağı iş ile ilgili, deneyimlerini, eğer varsa referans mektuplarını, ve İngilterede ki potansiyel müşterilerinin varlığını da kanıtlar nitelikte evraklar dosyasına konmalıdır ve mutlaka avukatlar aracılığıyla hazırlanan evraklarla başvuru yapılmalıdır.

Diğer Makaleleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.