Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Malta Dil Okulları ve Konaklama Seçenekleri

Tarih: 6/27/2013 10:00:00 AM   Gönderen: Webmaster

Son 10 yılda eğitim sektöründe yerini hızlıca edinmiştir. Maltanın küçük, sevimli ve ekonomik bir ada olması ve yeşil pasaportu olan Türk vatandaşlarına vizesiz giriş sağlamasından dolayı oldukça revaçtadır. Fiyatları da diğer ülkeler ile kıyaslandığı zaman daha ekonomik olduğu görülmektedir.
Maltada hemen hemen herkesin İngilizce bilmesi de öğrencilerin orayı seçmesinde etkilidir. Öğrenciler genelde yaz aylarında Maltayı tercih ederler. Böylece hem deniz, kum, güneş üçlüsünden yararlanır hem de İngilizcelerini geliştirirler. Bu esnada farklı ülkelerden gelen öğrencilerle tanışma olasılıkları olur ve konuşma İngilizcelerini geliştirirler.
Malta ayrıca küçük bir ada olduğu için okulların ayarladığı konaklamalar da genelde okula çok yakın olmaktadır. Dil okulları, orada yaşayan ailelerle çalışarak öğrencilerine konaklama ayarlamaktadır. Maltalı aileler çok samimi çok da sıcak insanlardır, bu yüzden öğrenciler genelde ailelerden çok memnun kalırlar.
Okullar ayrıca yurt ya da öğrenci evleri gibi konaklama seçeneklerine de sahiptir. Öğrencinin talebine göre seçeneklerden birinin ayarlanması mümkündür. Malta ayrıca havaalanı karşılama-uğurlama sigorta gibi hizmetler de sunmaktadır. Öğrenci eğer ilk defa gidiyorsa mutlaka bu hizmetlerden yararlanması gerekmektedir.

Diğer Makaleleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.