Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Yurtdışı Dil Eğitimi Ücretleri

Tarih: 6/19/2013 12:55:00 PM   Gönderen: Webmaster

Eğitimi almak isteyen öğrenciler, genelde büyük bütçeler ayırarak bu planlarını yerine getirebilirler. Öğrencilerin ödeyecekleri ücretler sadece okul fiyatları değildir. Bir çok ülkede çalışma izni olmadığı için genelde öğrenciler konaklama ve yaşam giderleri gibi masraflarında da sorumludurlar.
Okullarının ücretleri öğrencinin gideceği okulun niteliğine, bulunduğu bölgeye ya da şehre, öğretmenlerine göre değişkenlik göstermektedir. Özellikle eğitimi almak isteyen öğrencilerin  masrafları diğer şehirleri düşünen öğrenciye göre daha fazla olacaktır. Cambridge ve Oxford gibi İngiliz nüfusunun yoğun olduğu diğer şehirler de okulları, konaklama ve yeme içme vb ödenmesi zaruri ücretler daha makul olabilir. Ayrıca buna ek olarak Brighton, Bournemouth gibi güney sahilinde yer alan şehirler yaz aylarında fiyatlarını biraz yükseltse de kış aylarında daha ekonomik hale gelecektir.
Eğitim danışmanlık hizmeti veren şirketlerin işte bu ve buna benzer durumlarda eğitim isteyen öğrenciye yardımcı olabilmek için çok bilgili olması gerekmektedir. Bu anlamda her bir eğitim danışmanının yurtdışı deneyimi olmalı, elinden geldiğince eğitimi veren merkezleri gezmeleri gerekmektedir. Hem öğrenciye anlatırken daha samimi ve bilgili olacak hem de işini daha iyi yapacaktır.
Okullar  ile çalışan bu şirketler genelde büyük şehirlerde olmakla beraber hemen her yerde mevcuttur. Acentalar merkezler ile anlaşarak öğrenciye bedava danışmanlık hizmeti vermektedirler. Öğrencilerin böyle durumda tek başlarına hareket etmeleri yerine bu tür merkezlerle görüşme yapmalarında fayda vardır.


Diğer Makaleleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.