Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

İngilizce Eğitimi

Tarih: 6/14/2013 5:56:00 PM   Gönderen: Webmaster


İngilizcenin öneminin artmasıyla birlikte ana dili İngilizce olan hemen hemen tüm ülkeler dil okulları/dil kursları sektörüne atılmıştır. Başta İngiltere olmak üzere Amerika, Yeni Zelanda, Avustralya, Kanada hatta Maltada bile çok çeşitli okullar görebilirsiniz. İngilterenin hemen hemen tüm şehirlerinde birden çok dil okulu bulunmaktadır. Eğitim almak isteyen öğrencilerin de tercihleri genellikle gidecekleri şehrin ekonomik olması ya da İngiliz nüfusunun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir.
Diğer ülkelere göre daha popülerdir. Özellikle İngiliz aksanı bunda her zaman belirleyici olmuştur. Neredeyse tüm dünya ülkelerinde İngiliz aksanını kullandıkları için oldukça revaçtadır.
Okullarının başlıca bulunduğu şehirler; Londra, Brighton, Bounemouth, Cambridge Oxford vb. dir. Eğitim programları da genellikle birbirlerine çok yakındır. Genelde verdikleri genel İngilizce, yoğun İngilizce, ielts/toefl hazırlık kursları olan okulların, fiyatları da bulundukları şehirlere, bölgelere göre değişkenlik gösterir.
Dünyanın hemen hemen her yerindeki okulları konaklama konusunda da yardımcı olurlar. Aile yanı konaklama ya da yurt konaklama gibi seçenekleri olan okullar istenilen durumlarda öğrenci evi gibi konaklama seçeneklerini de sunabilirler. Büyük şehirlerde eğitim alacak öğrenciler için aile yanı konaklama yurt konaklamasına göre daha ekonomik olacaktır. Fakat örneğin okula gidecek öğrencinin okulu 1. bölge de iken konaklaması 3 ya da 4. bölgede olabilir. Öğrenci büyük şehir seçerse, kesinlikle bunu göz önünde bulundurmak zorundadır.
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, dil okullarının sadece dil eğitimi değil, bunun dışında konaklama havaalanı karşılama ve sigorta gibi hizmetleri de vardır. Öğrencilerin konuyla ilgili akıllarında soru işareti kalmamalıdır.

Diğer Makaleleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.