Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Sık Sorulan Sorular

SORU: Program bana göre mi?
CEVAP:

  • 15 ve 18,5 yaşları arasındaysanız
  • İngilizce seviyeniz upper intermediate seviyesinde ise ve seviyenizi geliştirmek istiyorsanız
  • Son 3 yılda okuldaki notlarınız ortalamanın üstü ise
  • Okul yılı sonunda ülkenize dönmeye niyetliyseniz
  • Amerika'da lise eğitimi görmek istiyorsanız
  • Amerika'daki liseleri ve yaşam tarzını merak ediyorsanız
Evet bu program tam size göre...


SORU: Amerika'da ne kadar süre okuyabilirim ve ne zaman başlayabilirim?
CEVAP: Amerika'da devlet liselerinde bir sene eğitim alabilirsiniz ve son sınıf öğrencisi iseniz okuldan mezun olabilirsiniz. Özel liselerde ise dilediğiniz kadar okuyabilir ve mezun olabilirsiniz.
Amerika'da lise eğitimi sömestre itibarı ile yapılmaktadır. Okullarda yıllık dönemler Ağustos ayında başlar, Ocak ayında da ilk sömestre başlamaktadır. Okulların kapanışı ise Mayıs veya Haziran ayındadır.


SORU: Ne zaman başvurmalıyım?
CEVAP: Eğer Ağustos ayında başlamak istiyorsanız 1 Nisan itibarı ile başvurmuş olmanız gerekmektedir. Eğer Ocak ayında başlamak istiyorsanız en geç 1 Eylül itibarı ile başvurmuş olmanız gereklidir.


SORU: Amerika'daki bir devlet lisesinden mezun olmam mümkün mü?
CEVAP: F1 vizesi ile okullara belli bir ücret ödenmektedir. Bu nedenle öğrenciler diğer öğrenciler ile aynı haklara sahip olmakta ve buna dayalı olarak eğer son sınıfı okuyorlarsa mezun olabilmektedirler. Ara sınıf öğrencileri ise bir yıl sonunda ya Türkiye'ye dönüp eğitimlerine burada devam edebilirler ya da özel okullara geçip eğitimlerine Amerika'da devam edebilir ve sonra mezun olabilirler.


SORU: Yanında konaklayacağım aile hakkında bilgi verebilir misiniz?
CEVAP: Yanında konaklayacağınız aileler farklı kültürel seviyelerden ve farklı ekonomik seviyelerden olabilir. Şehir dışında ya da içinde olması da olasılıklar arasındadır. Ancak bizce önemli olan size bir ev sıcaklığını yaşatıp yaşatamayacağıdır. Bunun ötesinde aile eşleştirmelerinde sizin ilgi alanlarınız ve yapmaktan zevk aldığınız şeyler ile ailenin zevk ve ilgi alanlarının uyumuna da dikkat etmekteyiz.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.