Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Amerika'da Lise Eğitimi

amerikada lise Amerika'daki liseler dünyadaki tüm lise programları içinde sosyal bilimler ve fen bilimleri alanlarında en geniş müfredatı sunmaktadır. Yaşıtınız olan bir çok Amerikalı gençle aynı sınıfta eğitim alacağınız ve aynı ortamı paylaşacağınız Amerika’daki lise programlarımız 2 farklı seçenek sunmaktadır.


Devlet Liseleri
Amerika’da Devlet Liseleri Programı, kısıtlı vizeler yüzünden DEVLET LİSELERİ KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMINDA yer alamayan öğrencilere, Amerika'da lise eğitimi alma fırsatınını sunabilmek için oluşturulmuş ve yüksek ücretler ödemeyi gerektirmeyen bir programdır.
Amerikan hükümetinin onay verdiği resmi kurumların sponsorluğunda 1 yıl süre ile Los Angeles, Boston, Chicago ve Seattle gibi büyük şehirlerde eğitim alma şansı sunan Devlet Liseleri Programları ile istediğiniz akademik ilgi alanı, spor ya da boş zaman aktivitelerine gore eğitim alabilir ve eğitiminiz boyunca size destek olabilecek bir aile yanında konaklama imkanına sahip olabilirsiniz.

Devlet Liselerinde Eğitim Süresi Ne Kadardır?
Program bir akademik yıl ile sınırlıdır.

Amerika’da Eğitim Aldığın Okuldam Mezun Olabilecekmisiniz?
Amerika’da Devlet Lisesinde Eğitim alan her Türk öğrenci, diğer uluslararası öğrencilerle aynı akademik haklara sahip olurlar. Ancak Devlet Lisesi eğitim süresinin, sadece 1 akademik yıl ile sınırlı olmasından dolayı sadece “son sınıf öğrencileri” eğitim aldıkları Devlet Lisesinden mezun olma şansına sahip olurlar.

Konaklamam Nerde Olacak?
Konaklamalar okulunuzun bulunduğu bölgedeki, bir aile yanında olacaktır. Amerika’daki sponsorumuz yanında konaklayacağınız aile ile ön görüşmeleri yapacak, yerleştirme işlemlerinizi organize edecek ve program boyunca ücretsiz konaklamanız sağlanacaktır.


Özel Liseler
Çocuklarının Amerika'nın en iyi liselerinde eğitim almasını ve bu eğitim sonrasında ABD'de dünyaca ünlü üniversitelerde eğitim görmesini isteyen, maddi durumu iyi aileler için ideal bir programdır.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.