Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Maine Central Institute - Maine

Okul ve Bölge Hakkında:

1866 yılında kurulmuş olan Maine Central Enstitusu orjinalliğini ve felsefesini başından beri sürdürmektedir. Maine Central Enstitusu değişik kültürleri barındıran ve çeşitli yetenek ve ilgilere sahip öğrenci profiline kapsamlı bir eğitim programı sunmaktadır. Okulun güvenli ortamında öğrenciler hayat boyu süren öğrenme ve global vatandaşlık için gerekli olan bilgiyi, öz güveni, sosyal sorumluluğu ve eleştirel düşünmeyi öğrenmektedirler.

 Pittsfield kasabası uzun bir tarihe ve ziyaretçilerini memnuniyetle misafir etme geleneğine sahiptir. Öğrenciler kendilerini güvende ve burada yaşayan 4.500 kişiden biri gibi hissederler.

Akademik ve Sportif Hizmetler:

Akademik Hizmetler: Matematik ve Bilim Merkezi'ni içeren 4 tane sınıf binası vardır. 8.000'den fazla kitap bulunan, internet bağlantısı ve bilgisayara işlenmiş bir kataloğu olan bir kütüphane ve bir de müzik binası mevcuttur. 

Spor Hizmetleri: Basketbol sahaları; ağırlık çalışma ekipmanı; futbol, Amerikan futbolu, hokey ve beyzbol sahaları, bir atış poligonu ve tenis kortları olan 2 tane spor tesisi vardır.

Yurt ve Konaklama Bilgileri:

  Maine Central Enstitusu 2'si erkekler ve biri kızlar için olan 3 tane yurda sahiptir. Odalarda internet bağlantısı vardır. Yurtlarda bulunan öğrenci dinlenme odaları yatılı öğrencilerin ve onların ziyaretçilerinin buluşma ve eğlenme noktasıdır.Çamaşırhaneler her yurdun en alt katındadır. Öğrenciler odalarını paylaşırlar.


Eğitim Sistemi: Karma


Öğrenci Sayısı: 450


Öğretmen/Öğrenci Oranı: 1 / 11


Başlangıç Tarihi: Eylül'ün başı, Ocak'ın başı.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.