İrlanda'da Lise Eğitimi

irlanda da lise İrlanda gerek üniversiteleri gerek liseleri ile eğitime özel önem veren ülkelerden biridir ve eğitim sistemleri ile gurur duyarlar. Avrupa Birliği üyesi ülkeler içinde en fazla okul ve üniversite başvurusu bu ülkede olmaktadır. İrlanda geleneksel eğitim sisteminden dolayı çocuklar için en iyiyi ön planda tutmaktadır. Derslerin yanı sıra İrlanda'da liseler spor olanakları, boş zaman aktiviteleri ve kişisel gelişim programları da sunmaktadır.

Kimi yönleri ile Amerikan eğitim sistemini andıran İrlanda eğitim sisteminde standart gündüz okulları mevcuttur. İrlanda'da lise eğitimi üniversiteye girişi ön planda tutmaktadır. Müfredatları oldukça geniştir. Lise mezunlarının çoğu üniversiteye gitmektedir.Gündüz okulları kilise kökenli veya modern, yanlız kız-erkek veya karışık okullar olabilir.

Gündüz eğitimli düz liselerin yanı sıra özel elit gündüz okulları ve elit yatılı okullar da mevcuttur. Bu okullar genellikle şehir merkezindedir ve mezunlarının nerede ise %90'ının iyi üniversitelerden mezun olmalarından haklı bir gurur duymaktadırlar.

ETİKETLER
Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.