Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Çocuğunuz Güvenli Ellerde

Uluslararası bir program ve yerel danışmanlar...
yurtdışı lise Projeyi ortak yürüttüğümüz Study Group International grubu aracılığı ile her ne kadar farklı ülke ve bölgelerde bir lise programı yürütüyor olsak da öğrencilerimizin gittiği her bölgede öncelikle ülke bazında koordinatör danışmanlar, sonrasında da çocuğunuzun gittiği şehirde yerel danışmanlar mevcuttur. Yılda, dünya çapında ortalama 40.000 öğrencinin yararlandığı bu program; iletişim olanaklarının sınırsız olduğu çağımızda çocuğunuzun yeni dünya düzenine uyumunu sağlamak üzere ihtiyaç duyacağı her tür bilgiyi ve donanımı vermek üzere tasarlanmıştır.

Tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için yerel danışmanlar çocuğunuza birinci kalite lise eğitimi veren okulları bulmak için var güçleri ile çalışmaktadır. Danışmanlarımızın hepsi bulundukları bölgede tanınmış, saygın, profesyonel ve çocuklara karşı olabildiğince hassas kişiler arasından seçilmektedir. Her bir öğrencimizin aile sıcaklığını yaşaması ve her tür sorunu ile ilgilenilmesi için en iyi danışmanları seçme konusunda oldukça titiz davranmaktayız.

Uluslararası lise programlarımıza katılmanız demek pek çok ülkeye ulaşabilmeniz ve yerel danışmanlardan her tür bilgi ve desteği alabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Çünkü ICEP WORLD olarak bizler öğrencimiz ile özel olarak ilgileniyoruz ve lise öğreniminde isteyen öğrencilerimize yaz kampları, staj veya ek ders alma imkânlarını sunuyoruz.

Konaklama Seçenekleri
Lise öğrencilerinin genç yaşta olmalarından dolayı konaklama seçeneklerinde onların güvenliği ön planda tutulmaktadır. Çocuğunuzun nerede eğitim aldığı ne kadar önemli ise nerede yaşadığı da bizim için aynı derecede önemlidir.

Konaklama kararını verecek olanlar çocuğunuz ile birlikte sizsiniz. Aile yanı konaklama seçeneği hangi ülkeye gidilirse gidilsin kültüre entegre olma açısından çok önemlidir. Aile yanı konaklamada dikkat ettiğimiz en önemli kıstas, çocuğunuzun gideceği ailenin, çocuğunuzu kendi ailelerinin bir bireyi gibi  koruması, kollaması ve ona bir ev sıcaklığı yaşatmasıdır.

Seçtiğimiz ailelerde çocuğunuzun o ailenin her türlü aktivitesine katılması ve ailenin bu konuda gösterdiği çaba oldukça önemlidir.

Aile yanı konaklamanın alternatifi, öğrenci yurtlarında konaklama seçeneğidir.

Yurt dışı lise eğitim programını, yalnızca dil öğrenmek ve yurt dışında lise eğitimi almak, yabancı aileler ile tanışmak, yeni bir kültür ve yeni şehirler görmek şeklinde yorumlamayın. Tüm bunların ötesinde olgunlaşma sürecinde çocuğunuz, kendi kararlarını alabilmenin sorumluluğu ile birlikte diğer insanların yaşam tarzlarına saygı duymayı da öğrenecektir.

Çocuğunuz güvenli ellerde
Çocuğunuzu uçağa bindirip yeni arkadaşlarına ve yeni hayatına uğurladığınız andan itibaren hangi ülkeyi seçerseniz seçin çocuğunuzun yanındayız. Çocuğunuz için en önemli ilkelerimizden birincisi onun güvenliği ve ikincisi ise onun iyi davranışlar edinmesini sağlamaktır.

Yurtdışı lise eğitim organizasyonumuzu tüm ülkelerde, bölgelerde, şehirlerde ve okullarda Study Group International'ın deneyimli ve profesyonel kadroları ile birlikte yürütmekteyiz. Tüm personelimiz her tür eğitimden geçirildikten sonra denenmiş ve bulunduğu bölgedeki okullar ile iyi ilişkiler içinde ve çevresinde olup bitenden haberdar olan insanlardır. Herhangi bir soru ve sorununuzda danışmanlarımız yurt dışı eğitiminde size yardım edebilmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Yerel Danışmanlar
Çocuğunuzun her türlü soru ve sorununda direkt kontak kurabileceği kişilerdir. Tüm yerel danışmanlarımız da öğrenci değişimi ve eğitim sistemleri konularında uzman kişilerden seçilmiştir. Yerel danışmanlarımız, aslında programımızdaki en önemli görevi yüklenmektedir. Çocuğunuzun okul ile ilişkileri, aile yanında konaklıyorsa aile ile ilişkileri, yurtta kalıyorsa arkadaşları ve çevresi ile ilişkileri sürekli olarak yerel danışmanlarımızca takip edilecektir ve siz de bu konuda periyodik olarak gelişmelerden haberdar olacaksınız.

Acil Durumlar
Çocuğunuzun güvenliği bizim için her şeyden önemlidir. Çocuğunuza verilecek özel kimlik kartı ve acil durum telefonları sayesinde her tür yardıma ulaşmaları mümkündür. Acil durum telefonlarından ulaşabileceğiniz acil durum personelimiz günde 24 saat haftada 7 gün çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu her tür yardımı ve tavsiyeyi vermeye hazırdır.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.