Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Amerika'da Özel Yatılı LiselerPrograma Genel Bakış:

Batı kıyısında Kaliforniya'dan doğu kıyısında New York'a kadar yerleştirme yapabileceğimiz bir çok partner okulumuz mevcuttur. Yalnızca kaliteli akademik kadrosu ve sosyal olanakları bulunan okullarla çalışmaya özen gösteriyoruz. Seçtiğimiz okullar mükemmel bir eğitim vermekle beraber, aynı zamanda öğrencilerine ders çalışmaları ve eğlenceli aktivitelerde bulunmaları için mümkün olan en iyi çevre ve atmosferi yaratmaktadırlar. Özel Yatılı Okul Programı dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilere Amerika Birleşik Devletleri'nde yatılı bir okulda kalma ve öğrenim görme fırsatı sunmaktadır. Seçtiğimiz yatılı okullar mükemmel bir akademik kadroya sahiptir ve öğrencilerine liseden mezun olduktan sonra iyi bir 'college' veya üniversiteye girebilme şansı sunan kaliteli okullardır. Bu program, Amerika Birleşik Devletler'inde üniversite okumak isteyen öğrenciler için son derece idealdir.


Okullar ve Aileler:

Öğrencilere okul yılı boyunca tam zamanlı konaklayabilecekleri 50'den fazla özel yatılı okula yerleşme olanağı sunulmaktadır. Kampüs olanakları ve sosyal tesisler okuldan okula farklılık göstermektedir. Okulların tümünde kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı yurtlarda konaklamaktadır ve bu yurtlarda yetişkin gözetmenler öğrencilerle birlikte kalmaktadır. Öğrenciler bu gözetmenlere yurt ebeveyni gözüyle bakmakta ve bir ihtiyaçları veya sorunları olduğunda onlardan yardım istemektedirler. Özel liselerin tümü uluslararası öğrencilerin çevreye ayak uydurmasına yardımcı olan zengin bir müfredat dışı aktivite programı sunmaktadır. Okulun bulunduğu coğrafik konum ve mevsime göre değişiklik gösteren çok çeşitli spor aktiviteleri mevcuttur. Okulların ayrıca sosyal kulüpler, müzik, tiyatro, gazete ve pek çok diğer müfredat dışı aktiviteleri vardır. Tüm partner okullarımız yabancı öğrencileri karşılama ve ağırlama konusunda deneyimlidir. Çoğu okul yalnızca uluslararası öğrencilerin problemleriyle ilgilenen bir personele sahiptir. Bunun yanında Amerika'daki sponsorumuz öğrencilere yardım etmektedir. Acil durumlarda öğrencilerin sponsor firma görevlilerine ulaşabilecekleri 24 saat uygun bir telefon numarası bulunmaktadır.


Programa Kimler Katılabilir?

Özel Yatılı Okul Programı öncelikle 14 ile 19 yaşlar arasındaki öğrenciler içindir; fakat bazı okullar daha küçük öğrencileri de kabul etmektedir. Giriş şartları okuldan okula farklılık göstermektedir; fakat kural olarak öğrencilerin ortalama 'geçer' seviyede olması gerekmektedir. Bazı okullar daha yüksek not ortalaması isteyebilmektedir. Öğrencilerin İngilizce seviyeleri okula kayıt olmadan önce SLEP veya TOEFL testi ile belgelenmektedir. Ekstra dil desteği ihtiyacında olan öğrenciler için ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) sınıfları mevcuttur


Başvuru Koşulları:

Öğrenciler ön başvuru formunu ve normal başvuru formunu doldurarak kaydolmak istedikleri okula başvurabilmektedirler. Formlar danışmanlarınız tarafından gözden geçirilmekte ve Amerika'daki sponsorumuz öğrencinin başvurduğu okulla iletişime geçmektedir. Başvuru sona ermeden önce öğrenciler okul yöneticilerinden biriyle telefon üzerinden bir mülakata tabi tutulmaktadırlar. Son başvuru tarihleri okuldan okula farklılık gösterebilmektedir; fakat çoğu okul gelecek güz döneminde ağustos veya eylülde eğitime başlayacak öğrenciler için kayıtları şubat ayında almaktadır.


Program Ücretleri:

Öğrencinin okula ödediği para özel yatılı okula yerleşmeyi ve program boyunca sponsor firma görevlileri tarafından denetlenmeyi kapsamaktadır.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.