Diğer Haberleri İncele

Kanada'da yabancı öğrencilerin çalışma izni işlemleri kolaylaştırılıyor

Okunma Sayısı: 7270    Tarih: 9/12/2008   Gönderen: Serpil Yavuz

Kanada Yabacılar ve Göçmenlik Dairesi yetkilisi Diana Finley tarafından yapılan açıklamada, Kanada'da aldıkları eğitimin ardından, ülkede kalmak isteyen Uluslararası öğrenciler artık çalışma izinlerini daha kolay alabilecekler. Bundan sonra yabancı öğrenciler çalışma iznine başvurmak için artık bir iş teklifine ihtiyaçları olamayacak.

Önceleri, yabancı uyruklu öğrenciler, Toronto, Vancouver veya Montreal'da 1 yıl, ülkenin başka yerlerinde çalışmaya gönüllü iseler 2 yıl çalışma izni alabiliyorken, gelen yeni kurallar öğrencilerin 3 yıla kadar Kanada da kalmalarına izin verecektir.

Yasa değişikliği, iş tecrübesi olan çok sayıda insanın Kanada ya göçmenlik başvurularını kolaylaştıracaktır. Bunun aynı zamanda yabancı öğrencilerin eğitim almak için Kanada'yı tercih etmelerini sağlayacağı düşünülüyor.

Bu yeni kuralların Kanada'yı diğer ülkelerin önüne taşıyacağını söyleyen ICEPWorld Eğitim Danışmanı Serpil Yavuz, benzer bir adımın da Kanada Elçiliği Vize Bölümü tarafından atılması gerektiğinin de altını çizdi. Kanada hükümeti, çalışma izni işlemini kolaylaştırmakla daha çok yabancı öğrenciyi ülkeye çekmeyi amaçlarken, Ankara'daki Kanada Vize Bölümü, vize redlerinde halen tüm ülkelerin önünde yer alıyor.

Diğer Haberleri İncele

ETİKETLER
Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.