Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

Avustralya’da yabancı öğrencilerin çalışma izni işlemi kolaylaştırılıyor

Okunma Sayısı: 10309    Tarih: 4/23/2008   Gönderen: Webmaster

26 Nisan 2008 tarihinden itibaren, öğrenci vizesi ile Avustralya’ya eğitim için giden yabancı öğrencilere otomatik olarak çalışma izni verilecek. Bu izin, öğrenci ile beraber Avustralya’ya giden “refakatçi vizesi” sahibi yakın aile bireylerini de kapsayacak.

Avustralya hükümeti, bu yeni düzenleme ile öğrencilerin zamandan ve paradan tasarruf etmesini amaçlıyor zira öğrencilerin Avustralya’ya vardıktan sonra çalışma izni için ayrı bir başvuru yapmasına gerek kalmayacak. Yabancı öğrencilerin yürürlülükte olan çalışma hakları ise değişmeyecek. Buna göre öğrenciler, eğitim takvimi içinde haftada 20 saatten fazla çalışamayacaklar ancak okulların tatil olduğu dönemlerde istedikleri kadar çalışabilecekler. Aldığı eğitimin bir parçası olarak öğrencinin çalışması gerekiyorsa, (örneğin iş deneyimi, staj vb) haftalık 20 saatlik sınırlama uygulanmayacak.

Refakatçi vizesine sahip öğrencinin yakın aile bireyleri de, haftada 20 saate kadar çalışma hakkına sahip olacak ancak, master veya doktora yapan öğrencilerin aile bireylerinde bu sınırlama uygulanmayacak.

Yeni uygulama ile öğrencilerin ödedikleri vize ücretleri de değişiyor. Mevcut uygulamada, öğrenci vizesi için 430 Avustralya Doları ödenirken, çalışma izni için ek olarak 60 Avustralya doları ödeniyordu. 26 Nisan 2008’de başlayacak yeni uygulamada öğrenci vize ve çalışma izni başvurusu için 450 Avustralya dolarlık tek bir ücret ödeyecek.

Avustralya’da eğitim alacak öğrencilerin, eğer isterlerse ülkede sürekli kalmalarını sağlayacak kalıcı vize almaları mümkündür. Avustralya’da eğitim olanakları hakkında detaylı bilgi için ICEP Yurtdışı Eğitim’in size en yakın bir şubesine başvurabilirsiniz.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.