Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

İngiltere öğrenci vizesinde terör soruşturması

Okunma Sayısı: 5279    Tarih: 11/28/2007   Gönderen: ICEP Yurtdisi Egitim

30 Kasım 2007'den itibaren 6 aydan daha uzun süreyle İngiltere'ye girmek isteyen veya kalışını uzatmak isteyen öğrencileri yeni bir uygulama bekliyor.
UK Visas tarafından yapılan açıklamaya göre belirli alanlarda lisansüstü eğitim almayı planlayan veya akademik araştırma amaçlayan öğrenciler 3 hafta içinde sonlandırılacak tahkibatın ardından vize için gerekli onay alabilecek. Akademik Teknoloji Onay Planı (ATAS) İngiltere'de terör odaklarının oluşum ve faaliyetlerini engellemeyi amaçlıyor.
İngiliz makamlarına göre doldurulması 30 dakika sürecek formlar 3 hafta içinde değerlendirilecek ve sonuç başvurana iletilecek. İşlemler için öğrenciler herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmayacak ancak, Mühendislik, Fizik, Teknoloji, Tıp, Kimya, Biyoloji, Eczacılık, Matematik, Elektronik ve Genetik gibi alanlarda eğitim alacak veya araştırma yapacak tüm adaylar kitle imha silahlarının kullanımı ya da yapımı konusunda bilgiye sahip olmadıklarını kanıtlamak zorunda kalacak.

Türkiye dahil, Avrupa Ekonomik Alanı ülkeleri dışında kalan ülkelerin vatandaşları onay almak zorunda. Gerekli formu doldurmak için adayların İngiltere'deki eğitim kurumlarından kabul almış olmaıs gerekiyor.

Uygulama hakkında ICEPWORLD Eğitim danışmanlarından detaylı bilgi alınabilir.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.