Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

İngilizce Öğretmenlerine İngiltere Fırsatı

Okunma Sayısı: 10088    Tarih: 8/21/2007   Gönderen: ICEP Yurtdisi Egitim

Türkiye’de öğretmenlik kariyerine başlamak için atamasını bekleyenler, bekleme sürelerini İngiltere'de öğretmenlik yaparak değerlendiriyorlar.

İNGİLTERE'DE son 2 yıldan beri uygulanmakta olan Teach UK programı başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, dünyanın pek çok ülkesinden katılımcıyı cezbetmekte ve giderek popüler bir program haline gelmektedir. Teach UK, katılımcılarına İngiltere’de 1 eğitim öğretim yılı boyunca öğretmen asistanı olarak derslere girme ve okul saatleri sonrası etüt çalışmalarını organize etme şansını vermektedir. Program çerçevesinde öğretmen asistanı olarak yerleştirilme yapılan okullar, yatılı veya gündüzlü okullar olacaktır. Konaklama ve yeme-içme ihtiyaçlarının okul tarafından karşılandığı bu programda, ek olarak aylık 200 Sterlin cep harçlığı ödenmektedir.

Program İngilizce öğretmenliğinden yeni mezun durumda olanlara veya Türkiye’de deneyimli İngilizce öğretmeni olup, yurtdışında tecrübe edinmek isteyen kişilere açık. İngiltere gibi eğitim sisteminin kalitesinin dünya çapında onaylandığı ve takdir gördüğü bu eşsiz program, öğretmenlere İngiltere’de yeni bilgi ve beceriler kazandırmaktadır. Program sayesinde bire bir uygulamalar yapmak, yurtdışındaki öğretmenlerin neler yaptığını görmek, yeni insanlar tanımak ve yurtdışında yaşamanın farkını hissetmek mümkün olmaktadır.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.