Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

İngiltere Öğrenci Vizesi Değişiyor

Okunma Sayısı: 6883    Tarih: 6/15/2007   Gönderen: ICEP Yurtdisi Egitim

ICEPWORLD Yurtdışı Eğitim Londra Temsilciliği'nden alınan bilgiye göre uygulamadaki Öğrenci Vizesi'nden farklı olarak yeni vize türü (Öğrenci Ziyaretçi Vizesi) 6 ay ve daha kısa süre devam edecek eğitim programlarının katılımcılarına çalışma ve vize uzatma hakkı olmaksızın verilecek. Kalış süresini uzatmak isteyenler ülkelerine geri dönüp yeni eğitim programları için ayrıca başvuruda bulunmak zorunda olacak. Þu anki vize uygulamalarına göre İngiltere'de öğrenim görmek isteyenler İngiltere'ye en az 6 aylık vizeyle ve vize uzatma hakkıyla gidebiliyor. Uygulamaya girecek yeni vizeyi alabilmek için genel vize evrakları geçerliliğini koruyacak.

Öğrenci Ziyaretçi Vizesi olarak adlandırılan yeni vize türüyle birlikte öğrenciler çalışma ve staj yapma hakkına sahip olamayacak. İngiltere'de çalışmak ya da staj yoluyla tecrübe kazanmak isteyenlerin Öğrenci Vizesi için başvuruda bulunması gerekecek.

Öte yandan Birleşik Krallık Vize birimlerinin resmi internet sayfalarında yer alan açıklamaya göre Turist Vizesi ile İngiltere'ye girenlerin eğitim kurumlarına kaydolması da engellenecek. Kural ihlalinde bulunan yabancıların her ne kadar kısa vadede sert yaptırımlarla karşılaşmayacağı belirtilse de ileriki dönemlerde bu konuda katı bir tutumun sergileneceği vurgulanıyor.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.