Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

Küresel Gençlik Köyünden (ABD) davet

Okunma Sayısı: 6143    Tarih: 1/24/2006   Gönderen: Ebru Callum

Bir köy düşleyin…. Yemyeşil bir kampüste, her yıl 25’in üstünde kültürden genci bir araya getiren, onlara bu sürekli küçüldüğünü duydukları dünyanın küçük ölçekli bir modelinde yaşama olanağı sunan bir köy düşleyin… Yolu düşenlere, 3 hafta boyunca eğlenerek, yaparak, üreterek, paylaşarak gerçek bir öğrenme deneyimi yaşatan bir köy… Bu süre sonunda gençleri, yaşadıkları dünyayı ve kendilerini çok daha iyi tanıyan, değişen dünyanın gerektirdiği yetiler edinmiş, yaşam boyu sürecek dostluklar kurmuş, genel kültürleri, görgüleri, sorumluluk anlayışları gelişmiş bireyler olarak mezun eden bir yaz programı düşleyin…

Bu yaz 27.si düzenlenecek olan Küresel Gençlik Köyü, ABD, Virjinya’da doğayla içiçe yemyeşil bir kampüste eğitim vermektedir. Bu programa katılan gençler liderlik, kültürler arası iletişim ve yaratıcı problem çözümü alanlarında yetiler kazanmaktadır. Çok uluslu ve çok kültürlü bir ortamda yaşayarak farklı bakış açılarını anlayabilmeyi, farklılıklardan keyif almayı öğrenirler. Küresel Gençlik Köyü’nde günler, yeni yetilerin geliştirildiği atölye çalışmaları, uluslararası festivaller ve yüzme, çömlek yapımı, dans, futbol, kürekçilik, kaya tırmanma gibi geleneksel yaz aktiviteleriyle doludur.

1979’dan bu güne, Brezilya, Rusya, Mısır, Fransa, İtalya, Japonya, Bosna, Nijerya, Meksika, Yunanistan, Kenya, Fas, İngiltere, İspanya, Kosta Rika, Türkiye ve Amerika gibi pek çok farklı ülkeden 2000’i aşkın genç programımıza katılmıştır. Pek çoğu bulundukları toplumda farklı alanlarda liderlik posizyonlarına yükselmekte ve çevrelerinde olumlu dönüşümler yaratmaktalar.

Atölye çalışmaları:
Küresel Olaylar
Diyalog ve Uzlaşma
Medya ve Biz
Dünya Müziği

Liderlik ve Ekip Çalışması Eğitimi:
Projeler, drama, oyunlar, projeler, sunumlar, sosyal sorumluluk

Rekreasyon: çömlek yapımı, dans, yabancı diller, kaya tırmanma, yüzme, drama, takı yapımı ve çeşitli spor dalları.

Kültürler Arası Paylaşım: Sunumlar, dans, kutlamalar, festivaller, özel konuklar

Küresel Gençlik Köyü 2006 yazı (14 Temmuz- 5 Ağustos) için Türkiye’ye ayırdığı kontenjan 6 ile sınırlıdır. BÜ Öğretim Görevlisi Ebru McCallum ve eşi Shayn McCallum bu yaz KGK’de görev alacaklardır. Daha fazla bilgi için onlara ebrumccallum@yahoo.com adresinden ya da 505 642 43 66 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.