Diğer Haberleri İncele

Work and Travel Programında bazı işler yasaklandı

Okunma Sayısı: 10304    Tarih: 5/14/2012 3:41:00 PM   Gönderen: ICEPWorld Yurtdýþý Eðitim

Work and Travel programı kapsamı içerisinde çalışılabilen bazı iş türleri 4 Mayıs 2012'den itibaren Department of State (ABD Dışişleri Bakanlığı) tarafından yasaklandı.

Yasaklanan iş türleri şunlardır ;

- Gezici fuar işleri
- Komisyon usulu çalışılan işler
- Depo ve dağıtım işleri
- Sürücü belgesi gereken işler
- Gece vardiyası şeklinde çalışılan işler
- Fabrika işleri
- Alaska işleri ( 1 Kasım 2012 tarihi itibariyle )

Bakanlık iptal gerekçesi olarak, bu işlerde çalışanların geçmiş yıllarda yaptığı şikayetleri göstermektedir. Hatırlanacağı üzere, özellikle 2011 yaz aylarında özellikle bu tür işlerde çalışan öğrenciler, aşırı çalıştırılmaktan şikayet etmekteydi.

Bakanlığın yasaklama kararı 4 Mayıs 2012'den itibaren uygulamaya geçmiştir. Vizesini bu tür işler için almış olanlar, bu yasaklama kararı dışında kalacaktır. Ancak henüz vizesini almamış olanların, kendilerine yeni bir iş bulunması için beklemesi gerekecektir.

Diğer Haberleri İncele

ETİKETLER
Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.