Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

Ingiltere TIER 4 öğrenci vizesi biraz daha zorlaştı

Okunma Sayısı: 10423    Tarih: 4/4/2011 11:42:00 AM   Gönderen: ICEPWorld Yurtdýþý Eðitim

TIER 4 olarak bilinen puanlamaya dayalı İngiltere öğrenci vizesine başvurabilmek için, bugünden itibaren daha iyi düzeyde İngilizce bilmek gerekecek.

İngiltere Hükümeti, ülkede kalmaya çalışan yabancı göçmenlerin büyük bir çoğunluğunun öğrenci vizesi ile ülkeye giriş yaptıklarını öne sürerek, uzun zamandır TIER 4 puanlamaya dayalı öğrenci vizesinde bir çalışma yürütmekteydi. Bakan Theresa May, İngiltere'nin kapılarının her yabancıya açık olmadığını belirtmiş ve göçmen sayısındaki artışın endişe verici boyutlara ulaştığını açıklamıştı. Bakan, ülkeye öğrenci olarak gelip geri dönmeden kaçak veya yasal başka yollarla ülkede kalanların sayısının yüzbinlerce kişiye ulaştığını ortaya çıkardıklarını ve bu nedenle, öğrenci vizelerini yakından takip ederek, önleyici tedbirler alacaklarının altını çizmişti.

Bilindiği üzere, TIER 4 olarak bilinen puanlamaya dayalı öğrenci vizesi sisteminde, yeterli parasi olan ve bir okula kayıt olan hemen herkes, sorgusuz sualsiz vize alabiliyordu. Hükümet, geçen yıl uygulamada küçük bir değişiklik yaparak, TIER 4 vizesi için bir okula kayıt olmak isteyenlerin, en az B1 düzeyinde yani orta düzeyde İngilizce bilmesini şart koştu.

Bugün başlayan bir başka kurala göre, TIER 4 vizesi için, B2 düzeyinde yani orta düzeyin üzerinde İngilizce bilmek gerekecek.

Hükümet, sadece eğitim almak isteyenlerin ülkeye girişini sağlayabilmek için, TIER 4 vizesi ile dil kursuna giden öğrencilerin çalışma izinlerini Temmuz 2011'den itibaren kaldırmayı da planlamaktadır.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.