Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

İngiltere'de yeni uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesi açıklandı

Okunma Sayısı: 13361    Tarih: 12/13/2010 3:15:00 PM   Gönderen: ICEPWorld Yurtdýþý Eðitim

İngilizce dil kurslarına katılmak isteyen öğrenciler, 11 aya kadar İngiltere'de kalmalarını yasallaştıran öğrenci ziyaretçi vizesine 10 Ocak 2011 tarihi itibariyle başvurabilecekler. Uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesi yalnızca İngiltere dışındaki adaylar için geçerli olacak.
İngiltere'de 6 aydan daha uzun süreliğine farklı kurslara katılmak isteyen öğrenciler ise puanlamaya dayalı sistem olan Tier 4 vizesi ile başvurmaya devam edecekler.

Uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesinin diğer şartları, yetkileri ve kısıtlamaları şu anki öğrenci ziyaretçi vizesinin kuralları ile aynı olacak. Öğrenci ziyaretçi vizesi adayların çalışmalarına, herhangi bir işe yerleşmelerine, bakmakla yükümlü oldukları kişi ya da kişileri yanında getirmelerine, kurs dönemi bittikten sonra vizelerini uzatmalarına veya diğer kurslara geçmelerine kesinlikle izin vermeyecek.

Uzun dönem öğrenci ziyaretçi vize ücreti, öğrenci ziyaretçi vizesi ücreti ile aynıdır. Hedeflenen amaç doğrultusunda yürüdüğünden emin olmak için önümüzdeki 12 ay boyunca uzun dönem öğrenci ziyaretçi vizesinin değerlendirmesi yapılacaktır.

Bu değişiklik, vize sisteminin daha seçici ve sağlıklı olması ve muhtemel suistimali engellemek için tasarlanan ve halen uygulanmakta olan puanlamaya dayalı Tier 4 vize başvuru koşul ve kurallarını hiçbir şekilde değiştirmeyecektir.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.