Diğer Haberleri İncele

Ingiltere'de öğrencilerin haftalık çalışma izni 10 saate düştü

Okunma Sayısı: 14478    Tarih: 3/3/2010 3:30:00 PM   Gönderen: ICEPWorld Yurtdýþý Eðitim

İngiltere'de dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni, bugünden itibaren haftada 20 saatten 10 saate düştü. İngiltere İçişleri Bakanlığı'nın TIER 4 vize sistemi ile İngiltere'ye giden öğrencilere daha önce haftada 20 saat çalışma izni veriliyordu.

Yeni uygulamaya giren TIER 4 programındaki değişiklikle, dil okullarında eğitim alan öğrenciler, bugünden itibaren haftada en fazla 10 saat çalışabilecekler.

Bunun dışında, 6 aydan daha az süreyle eğitim görecek olanlar, beraberlerinde eş ve çocuklarını götüremeyecekler.

TIER 4 vizesi alabilmek için, öğrenci adayının en az orta düzeyde İngilizce bilmesi gerekecek. Yeterli düzeyde İngilizce bilmeyenler ise, normal şekilde, Student-Visitor, ziyaretçi-öğrenci vizesine başvurabilecek, ancak bu vizeyi alanlara çalışma izni verilmeyeceği gibi, İngiltere'de en fazla 6 ay kalma izni verilecek.

Diğer Haberleri İncele

ETİKETLER
Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.