Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

İngiltere'de Au Pair'lik Yeniden Başlayabilecek

Okunma Sayısı: 7929    Tarih: 10/7/2009 4:11:00 PM   Gönderen: ICEPWorld Yurtdýþý Eðitim

Türk vatandaşları için Ekim 2008'de sona eren İngiltere'de Au Pair'lik programının yeniden başlayabileceği rapor edildi.

Bilindiği üzere İngiltere Hükümeti, Ekim 2008'den itibaren Au Pair vizelerinin verilmesini durdurmuş, bu programın yerine GENÇLİK DEÐİÞİM programını başlatmıştı. İngiltere'de çocuk bakıcısı veya benzer bir farklı alanda çalışmak isteyenler bu programa başvurup ülkeye giriş yapabiliyorlar.

Ancak, Gençlik Değişim programına, sadece Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya'dan katılımcıların katılması mümkün oluyor ve Türk başvurucuların başvuruları kabul edilmiyor. Bu durumda, Türklerin İngiltere'de Au Pair'lik ve benzer bir iş yapması da mümkün olmuyor.

İngiltere'nin önde gelen Avukatlarının görüşlerine göre, İngiltere'de Türklerin eskiden olduğu gibi Au Pair yani çocuk bakıcısı olarak çalışmaları mümkün. Avrupa Birliği Hukukuna göre, Türk vatandaşlarının 1963 Anlaşmasından doğan bazı hakları var ve bu haklar geri alınamaz.

Türkiye'nin önde gelen yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarından ICEPWORLD, Türk Vatandaşlarının İngiltere'de çalışmasına olanak sağlayacak (Work and Travel) - İngiltere'de çalış ve gez programına kısa bir süre içinde başlamayı planlıyor. Genelde Au Pair (Çocuk bakıcılığı) işlerinin olacağı bu programda, planlanan diğer işler arasında pedicab sürücülüğü, ev hizmetlisi ve temizlik işleri de yer alacak.

İlk etapta bu programa daha önce İngiltere'de Au Pair'lik yapmış olanlar, çocuk gelişimi mezunları, İngilizceyi iyi düzeyde bilenler kabul edilecek ve ilerleyen aylarda bu kapsam hemen herkesi içerecek şekilde genişletecek.

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin, Kasim 2009'dan itibaren kendilerine en yakin bir ICEP şubesine uğramaları gerekiyor.

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.