Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

İngiltere öğrenci vizesinde 28 gün kuralı yumuşatıldı

Okunma Sayısı: 5214    Tarih: 3/31/2009 10:06:00 AM   Gönderen: ICEPWorld Yurtdýþý Eðitim

İngiltere Öğrenci Vizesinde puanlama sistemi bugün itibarıyla başlarken, Vize Bölümü Görevlileri, öğrenci vizesinde geçiş dönemi uygulayacaklarını ve bu dönem boyunca 28 gün kuralını yumuşatacaklarını açıkladılar.

Bilindiği üzere, İngiltere öğrenci vizesinde yeterli puanı alabilmek için, öğrencinin İngiltere'de yapacağı toplam harcama tutarını, 28 gün süreyle kendi hesabında tutması gerekiyor. Ancak, bugün başlayan bu uygulamanın öğrenci başvurularında zorluk yaratacağı, bir çok öğrencinin 28 gün uygulamasını bilmediği için vize alamayacağı uzun süredir tartışılıyordu. Bu konuda, son noktayı koyan İngiltere Vize Bölümü, öğrencinin kendi hesabında göstereceği paranın 28 gün süreyle hesapta kalmasına haziran ayına kadar bakılmayacağını açıkladı.

Bu açıklama ile, bugün başlayan vize uygulamasında kargaşa olmasının önüne geçilmiş oldu. Bununla birlikte ilerde İngiltere'de eğitim almak isteyenlerin, vize başvurusu için gereken parayı şimdiden hesaplarında tutmaya başlaması -vize memurunun daha kolay karar vermesi için- öneriliyor.Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.