Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Diğer Haberleri İncele

ICEP WORLD, Work and Travel programında resmen sponsor oldu.

Okunma Sayısı: 10037    Tarih: 12/16/2008   Gönderen: Webmaster

Bugün, ABD Dışişleri Bakanlığı (Department of State), ICEPWORLD'e Work and Travel programında resmi sponsorluk yetkisi verdi. Bakanlık, ICEPWORLD'ün 2006 Kasım ayında yaptığı başvuruyu yerinde bularak, başvurunun kabul edildiğini resmi bir yazı ile ICEPWORLD'e bildirdi.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı'nın ICEPWORLD'e verdiği bu yetki, sunulan yüksek hizmet kalitesinin ve öğrencilere verilen sponsorluk yeterliliğinin, ABD hükümetinin en yetkili organı tarafından resmen onaylandığı anlamına gelmektedir. Bu yetki, ICEPWORLD'ün, Amerika'da Work and Travel programında resmi sponsor olarak faaliyette bulunmasına ve katılımcılar için DS 2019 formlarını onaylamasına izin vermektedir.

Bilindiği üzere ICEP WORLD Türkiye, 1991'den itibaren Amerika'ya çalışarak tatil programlarına öğrenci gönderen resmi bir acentadır. 1991'de Camp America programlarına öğrenci göndermeye başlayan ICEP WORLD, 2002'den itibaren de Work and Travel programlarında Amerika'daki sponsor kuruluşların resmi acentası olarak çalışmaktadır.

Türkiye'deki tüm acentalar, Work and Travel programına katılacak öğrenciler için, çalışma izni ve vize sponsorluğu anlamına da gelen DS-2019 formunu (Certificate of Eligibility for Exchange Visitor Status), Amerika'daki sponsor firmalardan birinden onaylatmak zorunda. Programa kayıt olan öğrencilerin bilgileri Türkiye’deki acentalar tarafından Amerika’daki sponsor kuruluşlara ulaştıktan sonra çalışma belgesi basılmakta ve öğrenci bu belge ile vize görüşmesine gitmektedir. Konuyla ilgili olarak ICEP WORLD Genel Müdürü Faik Özcan şunları söyledi: "Her zaman Türkiye’de ilklere imza atan ICEP WORLD olarak 2009 yılına yaklaştığımız şu günlerde, bir ilki daha gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. US Department of State (Amerikan Dışişleri Bakanlığı)'in verdiği karar ile ICEP WORLD USA Ofisi, Work&Travel Amerika programı bünyesinde DS-2019 sponsoru olma hakkına sahip olmuştur. ICEP WORLD USA, bugün itibariyle bu yetki sayesinde Work&Travel programı resmi sponsorlarından biridir."

ICEP WORLD Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Ulay, alınan sponsorluk yetkisi ile Türkiye'deki pazarı yok etmeyi değil, daha da güçlendirmeyi amaçladıklarının altını çizerek "Bizim için önemli olan, Türkiye'deki Work and Travel pazarının her geçen gün güçlenerek büyümesi. Türkiye'deki acentalara diğer sponsorlardan daha ucuz teklif götürmeyi amaçlıyoruz. Bu şekilde, work and travel katılımcısı öğrencilerin ödedikleri toplam maliyet artmadan, acentaların kazançlarının artmasını dolayısıyla daha kaliteli hizmet sunmalarını sağlamayı ümit ediyoruz" dedi.

Work&Travel Amerika programın resmi sponsorlarından biri olan ICEP WORLD, San Francisco ofisi ile katılımcılarına sadece DS 2019 sponsorluğu değil, Amerika'da bulundukları süre içinde de danışmanlık hizmet vermeye devam edecektir. Güncelleme: ABD Dışişleri Bakanlığı ICEP WORLD USA'in sponsor olduğunu bakanlığın resmi web sitesinde duyurdu (9 Þubat 2009)

Diğer Haberleri İncele

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.