Erkek Öğrencilerin İnternet Bağımlılığı İhtimali Daha Fazla

Erkek Öğrencilerin İnternet Bağımlılığı İhtimali Daha FazlaTarih: 1/11/2012 11:21:00 AM   Gönderen: Webmaster

Araştırma, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapıldı. Hastanenin bilimsel yayını Düşünen Adam dergisinde yayınlanan araştırma, Ankara’da lise okuyan 211 gönüllü öğrenci üzerinde yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre internet bağımlılığında yaş, cinsiyet, kardeş sayısı, ailenin eğitim düzeyi, evde internete erişimin bulunup bulunmaması gibi değişkenlerin ne kadar etkili olduğu ortaya konmaya çalışıldı. Katılımcıların %54’ünün kız öğrenci olduğu araştırmanın sonucunda, erkek öğrencilerin internet bağımlılığı ihtimalinin daha fazla olduğu ortaya çıkarıldı.

Etiketler: anket , bagimlilik , internet bagimliligi.

Diğer Eğitim Haberleri İncele

ETİKETLER
Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.