Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09

Üniversitelerde de SBS Modeli Uygulanacak

Üniversitelerde de SBS Modeli UygulanacakTarih: 7/8/2013 2:18:00 PM   Gönderen: Webmaster

Milli Eğitim Bakanlığı'nın SBS için hazırladığı yeni sistem tamamlanmak üzere. Bu sistem,üniversiteler için de model olacak.
Yeni sisteme yönelik çalışmayı YÖK, TÜBİTAK VE ÖSYM tarafından oluşturulan bir komisyon yürütüyor. Bu çalışmaların başarılı olmaları durumunda benzer bir sistem liseden üniversiteye geçişte de uygulanacak.
SBS yerine getirilecek olan sistem başarılı olursa, 2-3 yıl içerisinde liselerde de aynı yönteme geçilmesi konuşuluyor.Bu yöntemle derslerin ortalamaları bir merkezde toplanacak ve ekstra aktivitelerle birlikte öğrencinin başarı dosyasına eklenecek.Buradan elde edilecek puanlar ise üniversitelere başvuru aşamasında esas alınacak.
ODTÜ, Boğaziçi,Hacettepe gibi önde gelen üniversiteler okul puanlarının yanı sıra 'mini' bir giriş sınavına tabi tutulacaklar. Fakat bu sınava belirli bir puanı geçmiş öğrenciler girebilecek.

Diğer Eğitim Haberleri İncele

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.