Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL
 

YENİ ZELANDA HAKKINDA

          Yeni Zelanda          
Öğrenci Vizesi
        Yeni Zelanda’da        
Dil Okulu Bul

Yeni Zelanda'yı ilk keşfedenler, ülkenin yerlileri olan Maoriler'dir. Bundan bin yıl kadar önce Polenezya takımadalarından Yeni Zelanda'ya göç eden Maoriler'den sonra 1641'de Hollandalı Tassman tarafından (ilk beyaz adam olarak) keşfedilmiştir.

Yeni Zelanda'nın geçmişi, Avustralya tarihi ile başlar. 18.yy ortalarında İngilizler tarafından sömürgeleştirilen ülke, 1903'de İngiliz Milletler Cemiyeti içinde bağımsızlığını kazanmıştır.

Coğrafi Yeri: Güney yarım kürede, Avustralya kıtasında doğusundadır.

Toplam Yüzölçümü: 270.098 kilometrekare (Türkiye'nin yaklaşık üçte biri)

İklim: Güney yarımkürede olmasından dolayı, Yeni Zelanda'da mevsimler yer değiştirmiştir.
Yaz: Aralık, Ocak, Şubat
Sonbahar: Mart, Nisan, Mayıs
Kış: Haziran, Temmuz, Ağustos
İlkbahar: Eylül, Ekim, Kasım

Ülke genelinde ılıman iklim söz konusudur. Yıl boyunca ortalama sıcaklıklar ülke çapında kışın 9, yazın 30 derece civarındadır.

Nüfus: 1999 istatistiklerine göre 3.597.000 kişidir.

Başkenti: 400.000 kişilik nüfusuyla Wellington'dır. Ülkenin en büyük ikinci yerleşim birimi ve Okyanusya'daki en kalabalık başkenttir. Yeni Zelanda'yı oluşturan adalardan Kuzey Adası'nın güney ucunda, ülkenin coğrafi merkezine yakın bir noktada yer alır.

Bayrak: Zemin mavi renktedir. Ancak sivil bayrakta kırmızı, gemi bayrağında beyaz olur. Bayrağın gönder tarafının üst kısmında dikdörtgen şekilde Birleşik Krallık bayrağı, bayrağın uç tarafına doğru ise haç şekli biçiminde dört adet etrafı beyaz renk ile çevrilmiş kırmızı beş köşeli yıldız bulunmaktadır. Ancak sivil bayrakta bu yıldızlar beyaz olur. Yıldızların diziliş şekli Güney takım yıldızını temsil etmektedir. Bayrağın sol üst köşesindeki Birleşik Krallık bayrağının olmasının sebebi, Yeni Zelanda'nın Birleşik Krallık sömürgesi altında olmasıdır.

Sağlık Hizmetleri: Yeni Zelanda'ya eğitime gidecek öğrencilere, ülkeye giriş yapmadan önce özel sağlık sigortası yaptırmaları tavsiye edilir. Sağlık sigortaları, öğrencinin gideceği okul tarafından yaptırılır.

Öğrencilere Çalışma Hakkı: Yeni Zelanda, yabancı öğrencilere okulun açık olduğu dönemlerde haftada 20 saate kadar yasal çalışma hakkı vermektedir. Ancak çalışma hakkınız olmasına rağmen her zaman iş bulmanızın garanti olmadığını, iş bulsanız dahi çalışarak elde edeceğiniz gelir ile ancak bir kısım masrafınızı karşılayabileceğinizi unutmamalısınız.


Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.