Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL
gozat

Malta Öğrenci Vizesi

Yurtdışı dil eğitiminde belki de en kolay vize alınabilecek ülke Malta'dır. Malta, AB üyesi bir ülke ve Schengen vize uygulamasına dahil olmuştur. Malta Vize başvuruları Malta Konsoloslugunun yetki verdiği acentalar tarafından yapılmaktadır.

Malta Öğrenci Vizesi
Malta'ya ilk gidişinizde size 1 aylık öğrenci vizesi verilecektir. Bu süre sonunda kaydolduğunuz okulun da yardımlarıyla vizenizi eğitim aldığınız sürece uzatabilirsiniz.

Malta Vize Ücreti

Türkiye'de öğrenciyseniz vize başvurunuz ücretsizdir.Türkiye'de öğrenci değilseniz 155 TL'dir.

Malta'da Çalışma İzni
Türk öğrencilerin Malta'da herhangi bir işte çalışması yasaktır. Kaldı ki, çok küçük bir ülke olan Malta'da kaçak olsa dahi bir işte çalışmak pek olası değildir. Ülkede zaten işsizlik oranı yüksek olduğu için yabancı işgücüne ihtiyaç duyulmamaktadır.

Vize Başvurusu İçin İstenen Belgeler
1- Malta'daki  okuldan kabul belgesi;
2- Masraflar öğrencinin ailesi veya sponsoru tarafından karşılanıyorsa sponsorun dilekçesi ,imza beyanı (noter onaylı), mesleğine göre (işverense Ticaret sicil gazetesi ,vergi levhası);çalışıyorsa işvereninden yazı, maaş bordrosu ve SSK bilgileri, emekliyse  emeklilik kimliğini ve emekli maaşını gösteren belge;
3- Çalışıyorsanız işvereninizden yazı, maaş bordrosu ve SSK bilgileri, emekliyseniz  emeklilik kimliğiniz ve emekli maaşınızı gösteren belge;
3- Banka yazısı, hesap cuzdan asılları veya fotokopisi, veya son2 aylık hesap ekstresi, Bankadan alınacak yazılarda imzası olan yetkilinin yetki sahibi olduğunu gösterir belge (İmza sirküleri).
4- Vize başvuru belgesi

İşlem Süresi

Vize Başvuruları ortalama 10 gün içinde sonuçlanmaktadır.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.