Türkiye'nin Heryerinden 0 (850) 888 13 09
  • EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

Yurtdışı Eğitimde Ülkelere Göre Çalışma İzinleri


Yurtdışında Eğitim almayı düşünen öğrenciler; hem daha fazla dil pratiği yapabilmek hem de yurtdışındaki yaşam giderlerine katkı sağlayabilmek için, hizmet sektöründe part-time işlerde çalışabiliyorlar.


yurtdışı eğitim çalışma izinleriÜlkelere ve eğitim programlarına göre, yasal çalışma izinleri şu şekildedir;
 

İngiltere'de Çalışma İzinleri

 İngiltere'de 3 tip öğrenci vizesi bulunmaktadır İngiltere öğrenci vizeleri ve çalışma izinleri ile ilgili detaylar şöyledir;
Student Visitor Visa: Çalışma izini olmayan 6 aya kadar İngiltere'de yurtdışı eğitim alacak öğrencilere verilen vize türüdür,uzatılamaz
Extended Student Visa: Çalışma izini olmayan, 6 aydan 11 aya kadar İngitere'de yurtdışı eğitim alacak öğrenciler için verilen vize türüdür,uzatılamaz.
Tier 4( General Student Visa): İngiltere'de uzatılabilen ve part-time çalışma izini olan bir vize türüdür. Dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için haftada 10 saat, yüksek lisans ve master programına katılan öğrenciler için haftada 20 saat çalışma izni vardır

Amerika'da Çalışma İzinleri

Amerika'ya lisans ve yüksek lisans derecesindeki akademik programlardan birisi için eğitim almaya giden öğrencilere yönelik, sadece kampüs içerisindeki işletmelerde, haftada 20 saat part-time çalışma izni verilmektedir. Tatil zamanlarında bu süre full time olarak kullanılabilir.

Malta'da Çalışma İzinleri

Malta'ya eğitim için giden öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. 

Avustralya'da Çalışma İzinleri

Avustralya'da öğrenciler dil eğitimi aldıkları süreçte çalışma fırsatı bulabilirler. Haftada en fazla 20 saat part-time çalışma izni olan öğrencilerin tatil zamanlarında da full-time çalışma izinleri olur.Öğrencilerin Avustralya'da çalışma izini alabilmeleri için en az 24 haftalık bir dil eğitimi programına kayıt olmaları gerekir.
Ayrıca öğrencilerin alacakları eğitim vizelerinin, uzatılabilen vize olabilmesi için en az 1 yıllık yaşamsal giderlerini karşılayabilecek bir finanasmanı göstermeleri gerekir.
Kaplan International dil okullarının ayrıca Avustralya'da OPUS programları da dil eğitimi için öğrencilere staj olanağı sunar. 5,6,9 aylık programları ile öğrenciler dil eğitimleri aldıkları süreçte çalışabilirler.
Avustralya'da öğrencilerin genelde çalıştığı yerler kafe, bar, restoran, otel gibi işletmelerdir. Buralarda alacakları ücretler saatlik 10- 18 Avustralya Doları olarak belirlenmiştir.

Yeni Zelanda'da Çalışma İzinleri

Yeni Zelanda'da öğrencilerin çalışma izni alabilmesi için en az 24 haftalık bir dil eğitimi programına katılması ve IELTS sınavından minimum 5.00 skoru alması gerekmektedir.En fazla haftada 20 saat çalışma izini olan, öğrenciler kafe, restoran, fastfood ve bar gibi yerlerde çalışma imkanı bulabilirler. Minimum saatlik ücret Yeni Zelanda'da eğitim gören bir öğrenci için 14 Yeni Zelanda doları olarak belirlenmiştir.
 Ayrıca Yeni Zelandalılar oldukça samimi, sıcak kanlı insanlardır. Bu yüzden yurtdışı eğitim alan öğrenciler rahatlıkla konuşma İngilizcelerini geliştirebilirler.

Kanada'da Çalışma İzinleri
Kaplan International dil okullarının Kanada'da OPUS programları dil eğitimi için öğrencilere staj olanağı sunar. 5,6,9 aylık programları ile öğrenciler dil eğitimleri aldıkları süreçte çalışabilirler.
Kanada'da OPUS programı dışında dil eğitimi alan öğrenciler çalışma izinleri olmaz. Kanada'da Master/ Doktora ya da Lisans eğitimi alan uluslar arası öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izinleri olacaktır.
Ko-op programları Kanada'da eğitim alan öğrencilerin daha sonrasında Kanada'da yaşama ve çalışması için yol gösterir. Ko-op programı aldığınız Üniversite/Master ya da Sertifika eğitiminden sonra size alınan eğitim süresi kadar çalışma izni verir.

Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.