• EĞİTİM DİLİ
  • EĞİTİM YERİ
  • KURS TÜRÜ
  • EĞİTİM SÜRESİ
  • KONAKLAMA
DİL OKULU BUL

NZ

YENİ ZELANDA
ÜLKE REHBERİ
Detaylı Amerika Rehberi


Kayak

Kayak Yeni Zelanda'da patlama yaşamaktadır ve bu sektör sezon başına bir milyon kişi çekmeyi hedeflemektedir. Ticari ve kulüplere ait olan kayak alanları bir dizi asansör, kayak kiralama yerleri, vs. ile donatılmıştır. Kayak alanları sürekli arttığı ve geliştiği için şu anda bunlardan toplam 24 tane bulunmaktadır. Kayak sezonu hazirandan ekime kadar sürer ama yapay kar sayesinde artık bazı alanlar kasıma kadar açık kalabilmektedir.

South Island'da kayak Queenstown, Wanaka, Cook Dağı, Hutt Dağı ve Tekapo'da, North Island'da Ruapehu Dağı'ndaki Whakapapa ve Turoa kayak köyleri ve Taranaki Dağı'nda yapılır. Çoğu kayakçı daha kuru hava koşulları olduğu ve mutlaka kar yağdığı için South Island'ı tercih eder ama kar yapan araçlara yapılan yatırım ülke çapında koşulları iyileştirmekte ve kayak sezonunun uzamasını sağlamaktadır. Ayrıca South Island'da kayak yapmanın çığ altında kalmak gibi bir tehlikesi vardır. Dağların tepelerine giden yol sayısı az olduğu için (kayakçıların dağ tepelerine helikopterle çıkarıldığı) heli-kayak günlüğü 350 Dolar olsa da popüler hale gelmiştir.

  

Web sitemizde verilen ücretler, firmamız danışmanlık ücreti ve -varsa- yurtdışına ödenecek olan döviz tutarının merkez bankası kurlarına göre TL karşılığını kapsamaktadır. Ücretlere, Maliye Bakanlığının 40 seri nolu tebliğine göre KDV ve tüm vergiler dahildir. Firmamızın tahsil etmediği ücretler ve vize ücretleri, ilgili ülkeye ödeme yapılırken döviz karşılığı olarak yapılmalıdır.

GBP: 0, USD: 0, AUD: 0, EURO: 0, CAD: 0
Copyright © 1986-2016 ICEP WORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Merkezi. Tim hakları saklıdır.